Polecamy
Władimir Mirzojew 20,90 PLN 24,90 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Czekoladowy Charlie w Dyskusyjnym Klubie Ksiązki w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 29.10.2013

21 października  2013r. w słoneczne jesienne popołudnie  w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, spotkaliśmy się w gronie klubowiczów w ramach Młodzieżowego  Dyskusyjnego Klubu Książki – Sobniów. Na spotkaniu dyskutowano o książce Roalda Dahla – „Charlie i fabryka czekolady”.

„Charlie i fabryka czekolady” to przesympatyczna opowieść dla dzieci i dorosłych. Tytułowy bohater mieszka z rodzicami w malutkim domu na przedmieściach. Rodzina Charliego ma finansowe problemy, którym musi stawiać czoło każdego dnia. Bywa tak źle, że rodzice chłopca zmuszeni są zmniejszać porcje posiłków, które mama chłopca i tak przygotowuje z najtańszych produktów. Pewnego dnia Charlie dostaje na urodziny skromny prezent – tabliczkę mlecznej czekolady Pana Wonki. Okazuje się, że prezent odmienia życie Charliego – chłopiec znajduje w środku bilet-zaproszenie na wycieczkę do fabryki Pana Wonki. 

Podczas spotkania młodzież dyskutowała nie tylko o samej książce ale również o filmowej ekranizacji. Film podobał mi się bardziej, ale książkę tez czytałam z zapartym tchem – powiedziała Madzia.
Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, ze książka jest bardzo ciekawa, pełna humoru i wciągająca. Ja chciałabym pracować w fabryce czekolady Pana Wonki – podsumowała Katarzyna.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP