Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

Mistrzowie Booktalkingu

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 08.11.2013

W dniu 8 listopada 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się wręczenie nagród laureatom Konkursu na Booktalking, czyli najlepszą mówioną recenzję książki zorganizowanego w ramach projektu „Wariacje literackie” przez MBP w Jaśle ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem konkursu było promowanie czytania dla przyjemności, rozwijanie świadomości literackiej czytelników, zachęcanie do sięgania po wartościową literaturę. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie nagranie filmu, który zawierał ustną prezentację dowolnej książki metodą booktalkingu.

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

Jury w składzie: Barbara Sokołowska, Marcin Rąpała – DPD, Małgorzata Piekarska oceniając utwory brało pod uwagę oryginalną formę prezentacji, właściwy dobór słownictwa, modulację głosu, budowanie napięcia  i tworzenie odpowiedniej atmosfery, a także przekazanie emocji. Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami jury przyznało następujące miejsca:

 

I  miejsce –  Kamil Bonar

II miejsce –  Kamila Szewczyk       

                    Jakub Woźnica

                                   

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Nagrodzone filmiki można obejrzeć na stronie bloga projektu:

http://wariacjeliterackie.blogspot.com/2013/11/mistrzowie-booktalkingu.html

 

 

Projekt „Wariacje literackie” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz portale: www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl; www.itvpodkarpacie.pl; www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl .


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP