Polecamy
Rafał Werszler 39,00 PLN

Monografia jest pierwszym syntetycznym rozpoznaniem recepcji dla sprzętów do gromadzenia... więcej >

Spotkanie „Petersburg – Wenecja północy”

Autor: Biblioteka: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy Województwo: łódzkie
Data dodania: 18.11.2013

W czwartek 14 listopada 2013 roku w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata”  odbyło się spotkanie „Petersburg - Wenecja północy”, na którym pani Anna Błaszczyk zabrała nas w bajeczną podróż do tego pięknego miasta. Opowieści pani Anny toczyły się wokół pałaców, muzeów i przepięknych parków z wieloma fontannami, których bardzo wiele jest w tym mieście. Przytoczyła też wiele ciekawostek z życia codziennego mieszkańców Petersburga, jakie udało się jej dostrzec w czasie pobytu.  Opowieści towarzyszyła prezentacja multimedialna zdjęć z podróży.  W antyramach prezentowane była też wystawa zdjęć z najciekawszymi zakątkami Petersburga.

W trakcie spotkania degustacja dań kuchni rosyjskiej: Można było próbować rosyjskich kanapeczek rosyjskiego ciasta miodowego Kovrizhaka z migdałami i śmietaną oraz rosyjskich słodyczy popijają to tradycyjnie czajem (herbatą).

Organizatorami spotkania są Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz PTTK „Ziemi Łęczyckiej” Oddział w Łęczycy.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP