Polecamy
38,00 PLN

Oddawana do rąk Czytelników publikacja ma na celu zwrócenie uwagi na wielowymiarowy... więcej >

Niezależny globtroter Leszek Szczasny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żaganiu

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu Województwo: lubuskie
Data dodania: 21.11.2013

 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żaganiu 18.11.2013 r. gościł niezależny globtroter Leszek Szczasny. Mieszkaniec Raciborza, z wykształcenia politolog i filozof, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, z zamiłowania społecznik. Pasjonuje go sztuka, poezja, społeczeństwo obywatelskie, oddaje się działalności kulturalno-edukacyjnej. Wszystkie swoje podróże dokumentuje fotografiami i opisami, które prezentuje na swoim blogu. Wydał też książkę  Świat na wyciągnięcie ręki, a do druku przygotowywana jest już druga.

W spotkaniu z Leszkiem Szczasnym wzięli udział uczniowie GP nr 1 i GP nr 2 w Żaganiu. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści o podróży autostopem do Turcji, o jej mieszkańcach i kulturze. Dowiedzieli się w jaki sposób przygotowuje się do takiej podróży i co z sobą zabiera, jak załatwia noclegi, kto udziela mu gościny i że czasem sypia pod gołym niebem. Z wielkim uznaniem mówił o otwartości i życzliwości Turków, o wszechobecności ich flagi państwowej. Pan Leszek wyczerpująco odpowiadał też na zadawane pytania, a były różne. Okazało się, że w pierwszą podróż w celach poznawczych wybrał się po maturze, że woli podróżować sam, gdyż to pozwala mu bardziej skupiać na otoczeniu i społeczności, jest wegetarianinem. Nikt się nie nudził, choć spotkanie przeciągnęło się o prawie 30 minut. Niestety, nasz Gość był już umówiony z młodzieżą w innej miejscowości.

Na koniec jeszcze kilka autografów w książkach i na widokówkach, wpis do kroniki… i w dalszą podróż, w inne miejsce, na spotkanie z innymi ludźmi, tym razem samochodem, nie autostopem :-) Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP