Polecamy
Małgorzata Kisilowska 39,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Ranking Bibliotek 2017

Data dodania: 06.12.2017

Ranking Bibliotek 2017

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin znalazła się na czele Rankingu Bibliotek 2017, organizowanego przez Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita”. Kolejne pozycje zajęły biblioteki w Sianowie (woj. zachodniopomorskie) i Świątkach (woj. warmińsko-mazurskie). Gala Rankingu Bibliotek 2017 odbyła się 30 listopada 2017 r. w siedzibie Biblioteki Narodowej z udziałem wiceminister kultury prof. Magdaleny Gawin.

Książka stanowi nieodłączny element indywidualnego rozwoju każdego człowieka. To nie tylko źródło informacji, ale także główne narzędzie wychowania obywatelskiego. Literatura przenosi nas w inny świat, z książkami odbywamy podróż w czasie i przestrzeni. Dziękuję dyrektorom bibliotek i przedstawicielom lokalnych samorządów za to, że umożliwiają czytelnikom spotkania z książką" - powiedziała podczas gali wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdalena Gawin.

Biblioteka w Jarocinie na zwycięską pozycję awansowała aż z 500. miejsca, które zajmowała w rankingu w ubiegłym roku. Oprócz trzech już wymienionych, w pierwszej dziesiątce najlepiej prowadzonych bibliotek w Polsce znalazły się placówki w Chrzanowie (woj. małopolskie), Chodzieży (woj. wielkopolskie), Barcinie (woj. kujawsko-pomorskie), Morągu (woj. warmińsko-mazurskie), Brzesku (woj. małopolskie), Łomży (woj. podlaskie) oraz w Krapkowicach (woj. opolskie).

Od 2011 roku Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” nagradzają samorządy za ich zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi. Organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów – szeroko rozumianej kultury.

Źródło: MKiDN


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP