Polecamy
Małgorzata Kowalska 32,00 PLN 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

Trwa kampania #1Lib1Ref

Data dodania: 25.01.2018

Trwa kampania #1Lib1Ref

Od 15 stycznia do 3 lutego trwa kampania #1Lib1Ref wspierana przez Bibliotekę Wikipedii oraz wiele organizacji Wikimediów z całego świata. W Polsce akcję wspiera m.in. Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie oraz Katedra Informatologii Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wikipedia, czyli wielojęzyczna encyklopedia internetowa działa w oparciu o zasadę otwartej treści. Każdy użytkownik odwiedzający jej strony może edytować i aktualizować treści w czasie rzeczywistym i aby zapewnić dostęp do rzetelnej i weryfikowanej wiedzy stosowane są przypisy bibliograficzne. Ponieważ każde wiarygodne źródło użyte w haśle Wikipedii służy czytelnikom i czytelniczkom na całym świecie, zaproszono bibliotekarzy do wspólnego ulepszania encyklopedii.

W ramach akcji #1Lib1Ref (jeden bibliotekarz, jeden przypis) bibliotekarze dodają przypisy do artykułów zamieszczanych w Wikipedii, a w opisie zmian zamieszczają hasztag #1Lib1Ref.  

fot. #1Lib1Ref 2018, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Okręg w Warszawie

 

Więcej informacji o kampanii #1Lib1Ref, w tym jak włączyć się do akcji, na stronach" Meta-Wiki: https://meta.wikimedia.org/wiki/The_Wikipedia_Library/1Lib1Ref/pl

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP