Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

Tydzień Bibliotek 2011 w Raciborzu

Data dodania: 29.04.2011

Tydzień bibliotek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Raciborzu

9 maja

Centrala, ul. J. Kasprowicza 12, godz. 18:00
Spotkanie z Agatą Passent

Wypożyczalnia i Czytelnia Oświatowo Naukowa, ul. Rynek 12, godz. 10:00
„Łosprawiomy po naszymu" - Konkurs Gwary Śląskiej

Filia Publiczno-Szkolna nr 10, ul. Jordana 6, godz. 10:50
„Czytam więc myślę” – zapoznanie dzieci z ofertą czytelniczą biblioteki. Spotkanie przeznaczone dla kl. III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu.

10 maja

Centrala, ul. J. Kasprowicza 12, godz. 17:30
Spotkanie z Romą Ligocką

Centrala MiPBP, ul. J. Kasprowicza 12, godz. 9:00-15:00
Dzień otwarty w MiPBP. Odwiedziny dzieci – grup zorganizowanych, we wszystkich działach Biblioteki.
- Godziny do uzgodnienia

Filia nr 1, ul. Bojanowska 5, godz. 9:30
„W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy” – przybliżenie utworów Jana Brzechwy, wzbogacone prezentacją multimedialną. Spotkanie przeznaczone dla przedszkolaków z Przedszkola nr 5 w Raciborzu.

Filia nr 2, ul. Rudzka 38, godz. 9:00
„Historia i budowa książki” - zajęcia edukacyjne dla uczniów kl. VI Szkoły Podstawowej nr 1, wzbogacone prezentacją multimedialną.

11 maja

Centrala MiPBP, ul. J. Kasprowicza 12, godz. 10:00
Dzień Czeski - spotkanie przygotowane przez Bibliotekę im. Petra Bezruče w Opawie .

Filia nr 2, ul. Rudzka 38, godz. 16:30
„Jesteś tym co jesz” – nawyki żywieniowe, zaburzenia odżywiania, wpływ odżywiania na zdrowie fizyczne i psychiczne. Spotkanie z psychologiem Haliną Rycerz-Kuligą.

Filia Publiczno-Szkolna nr 5, ul. Sudecka 2
Godzi. 9:30
„Klimat Europy i Afryki” – spotkanie przeznaczone dla uczniów kl. V i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu. Spotkanie poprowadzi Benjamin Kwaśnica, pracownik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Raciborzu
Godz. 10:45
„Specyfika i znaczenie dla naszego kraju działalności Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Raciborzu”. Spotkanie przeznaczone dla uczniów kl. V i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu. Poprowadzi je Benjamin Kwaśnica, pracownik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Raciborzu.

Filia Publiczno-Szkolna nr 10, ul. Jordana 6, godz. 9:50
„Kto to jest stomatolog?” – dlaczego warto i jak prawidłowo dbać o zęby? Spotkanie z pracownikiem gabinetu dentystycznego. Spotkanie przeznaczone dla uczniów kl. II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu.

12 maja

Filia nr 2, ul. Rudzka 38, godz. 9:00
„Historia i budowa książki” - zajęcia edukacyjne dla uczniów kl. VI Szkoły Podstawowej nr 1, wzbogacone prezentacją multimedialną.

Filia Publiczno-Szkolna nr 3, ul. Tuwima 1
Godz. 9:00
„Stan chorobowy”- przedstawienie kukiełkowe dla przedszkolaków oraz uczniów kl. I Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu.
Godz. 10:00
„Czytanie to moja pasja” – rozwiązanie konkursu plastycznego ogłoszonego wśród uczniów kl. V i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu.

Filia Publiczno-Szkolna nr 8, ul. Żorska 2, godz. 9:30
"Biblioteka na nas czeka" – zapoznanie dzieci z ofertą czytelniczą biblioteki. Spotkanie przeznaczone dla przedszkolaków z Przedszkola nr 23 w Raciborzu.

13 maja

Centrala MiPBP, ul. J. Kasprowicza 12
Godz. 14:00
Oficjalne uroczystości obchodów Dnia Bibliotekarza
Godz. 15:30
„FalkoShow” - widowisko rozrywkowe, koncert muzyczny z udziałem ikon światowej pop-rock-jazz kultury. Na scenie Falko animuje marionetkami przypominającymi znane na całym świecie muzyczne gwiazdy.

Filia nr 2, ul. Rudzka 38, godz. 10:00
„Historia i budowa książki” - zajęcia edukacyjne dla uczniów kl. VI Szkoły Podstawowej nr 1, wzbogacone prezentacją multimedialną.

Filia Publiczno-Szkolna nr 10, ul. Jordana 6, godz. 9:50
„Czytanie rozpoczyna się od literek” – zajęcia edukacyjne, zabawa literkami, popularyzacja czytelnictwa i biblioteki. Spotkanie przeznaczone dla przedszkolaków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu.

Filia nr 9, ul. Myśliwca 9, godz. 9:30
„Zwierzęta moje hobby” – prezentacja zbiorów biblioteki nt. zwierząt domowych, pogadanka, spotkanie z pasjonatem i hodowcą zwierząt domowych oraz pokojowych panem Krystianem Dudkiem w jego gospodarstwie domowym. Spotkanie przeznaczone dla przedszkolaków z Przedszkola nr 16 w Raciborzu.

Poza tym:

Oddział dla Dzieci, ul. Kasprowicza 12
„Razem wyrywamy rzepkę” - zajęcia teatralne, inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Spotkanie przeznaczone dla przedszkolaków. Termin do uzgodnienia.
„Drzewko pamięci” – ekspozycja „drzewa”, które czytelnicy uzupełniają „liśćmi” z odpowiedzią na pytanie „Moja najlepsza książka”.
„Marzycielska Poczta” – włączenie się w ogólnopolski projekt pisania listów i kartek do chorych dzieci będących pod opieką wolontariuszy. Spotkanie młodzieży z wolontariuszką projektu Barbarą Gocyłą. Termin do uzgodnienia.

Filia Publiczno-Szkolna nr 3, ul. Tuwima 1
„Polubić czytanie” – zajęcia edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu propagujące kulturę czytelniczą. Termin do uzgodnienia.

Filia nr 4, ul. Gamowska 3
„Mój Ekslibris” - konkurs plastyczny dla pacjentów Oddziału Dziecięcego Szpitala Rejonowego w Raciborzu.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP