W dniu 9 sierpnia 2011 roku zmarł nasz Kolega Stanisław Turek

Data dodania: 10.08.2011

W dniu 9 sierpnia 2011 roku zmarł nasz Kolega

ŚP. Stanisław Turek,

długoletni członek Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, w latach 2001-2011 członek Zarządu Głównego SBP. Aktywnie wspierał także działalność okręgu podkarpackiego Stowarzyszenia. Od roku 1990 kierował nieprzerwanie Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie. Przez wiele lat był wykładowcą literatury pięknej w Pomaturalnym Studium Zawodowym rzeszowskiej filii CEBID.

Łączył pasję bibliofilską z umiejętnością sprawnego zarządzania biblioteką. Dzięki swej wiedzy, kompetencjom zawodowym i otwartej osobowości, wniósł cenny wkład w rozwój podkarpackiego bibliotekarstwa. Za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej był wielokrotnie odznaczony, między innymi Brązowym Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gloria Artis”. W uznaniu zasług dla naszego Stowarzyszenia, został uhonorowany medalem „W dowód uznania” oraz Honorową Odznaką SBP.

Żegnamy z wielkim żalem naszego Kolegę. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako szlachetny człowiek, życzliwy Kolega, oddany sprawom rozwoju polskiego bibliotekarstwa.

 

 

Uroczystości pogrzebowe, z udziałem pocztu sztandarowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, odbyły się dnia 12 sierpnia 2011 roku o godzinie 12.30 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja w Rzeszowie. Zmarłego w imieniu Zarządu Głównego SBP pożegnała Marzena Przybysz.

Zarząd Główny
Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP