Słownik filmowy

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Bibliofilmową publikacją. "Od scenariusza do recenzji - inny słownik filmowy” składa się z zaledwie 17 definicji, ale pokazuje – oczywiście w sporym uproszczeniu - całą drogę jaką przechodzi film. Definicje zostały zaczerpnięte z Wikipedii-wolnej encyklopedii. Poprzez organizację treści chcemy pokazać, że nawet powszechnie dostępne materiały można wykorzystać w twórczy sposób, nadać im nowy sens.

Kolejne działy słownika stanowią hasła-klucze, które mogą być punktem wyjścia do stworzenia zajęć okołfilmowych na wybrany temat albo przygotowania cyklu warsztatów "Od scenariusza do recenzji”. Przy wybranych definicjach podpowiadamy dalsze tropy: telewizyjne, techniczne, popkulturowe. 

Mamy nadzieję, że słownik będzie dla Ciebie pomocą w pracy z młodzieżą i źródłem inspiracji do tworzenia własnych zajęć oraz podawania dostępnych treści w nowy, bardziej przyjazny i przystępny sposób. Poniżej wklejamy także odnalezione w otchłani internetu prezentacje „Filmoteka Szkolna. Słownik pojęć filmowych" będące kolejnym pomysłem na to jak prezentować materiał teoretyczny młodym odbiorcom.

A jakie Ty masz pomysły?

Pobierz PDF klikając na obrazek:


Odwiedź nas


Profil PinterestPartnerzy