Pokazy filmowe w bibliotece

Mikołajki i Boże Narodzenie

Okres bożonarodzeniowy to w telewizji czas dla Kevina Samego w Domu i Szklanej Pułapki. Biblioteka - z pomocą Parasola Licencyjnego® - może oczywiście odtworzyć te filmy lub na przykład Kevina Samego w Nowym Jorku lub tegoroczną Szklaną Pułapkę 5, ale spróbujmy wysilić się bardziej i zobaczmy co jeszcze znajdziemy na tę okazję.

Na początek propozycje w klimacie Kevina czyli o Świętach, dla całej rodziny i na wesoło. Śnięty Mikołaj to film Disneya, którego popularność potwierdzają kolejne produkcje z serii (Śnięty Mikołaj 2, Śnięty Mikołaj 3: Uciekający Mikołaj). Dużą popularnością cieszą się również Świąteczna Gorączka, Fred Claus – Brat Świętego Mikołaja, Wesołych Świąt czy znany pewnie lepiej seniorom Spisek w Boże Narodzenie. Oprócz komediido propozycji na rodzinne spotkania warto również włączyć typowe filmy familijne (Opowieść Wigilijna Disneya, Ekspres Polarny, Grinch: Świąt Nie Będzie,Renifer Świętego Mikołaja,Jack Frost, Prezent Na Święta, Czarodziejskie Boże Narodzenie)

Najłatwiejsze zadanie mamy w przypadku organizacji pokazu filmowego dla dzieci. Z myślą o dzieciach powstaje najwięcej produkcji o tematyce świątecznej. Niesłabnącą popularnością cieszy się Epoka Lodowcowa: Mamucia Gwiazdka.Natomiast zeszłorocznym hitem okazała się animacja fantasy ze studia Dreamworks Strażnicy Marzeń, opowieść z morałem, w której swoje siły po stronie dobra jednoczą Święty Mikołaj i Królik Wielkanocny.

Najmłodsi chętnie spędzają też Gwiazdkę ze swoimi ulubionymi postaciami filmowymi: z Myszką Mickey (Opowieść Wigilijna Myszki Mickey, Cudowna Gwiazdka z Myszką Mickey, Donaldem i Przyjaciółmi, Mickey: Bajkowe Święta, Mickey: Bardziej Bajkowe Święta, Magiczna Gwiazdka Mickiego: Zasypani w Cafe Myszka), Kubusiem Puchatkiem (Kubuś Puchatek: Czas Prezentów, Gwiazdka z Kubusiem Puchatkiem oraz Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku), Shrekiem (Pada Shrek), Barbie (Barbie i Swięta, Barbie w Wigilijnej Opowieści), Muppetami (Gwiazdka Puppetów, Opowieść Wigilijna Muppetów), Casprem (Casper Straszy w Boże Narodzenie), Kucykami My Little Pony (Mój Kucyk: Kucykowe Święta), Piękną i Bestią (Piękna i Bestia: Zaczarowane Święta). Pieski też są zawsze mile widziane (Świąteczne Psiaki, Pieskie Święta).

Na świąteczny seans bez dzieciaków może być natomiast bardziej zmysłowo i romantycznie (To Właśnie Miłość, Holiday,Cztery Gwiazdki, Rodzinny Dom Wariatów, Białe Boże Narodzenie), gorzko i przewrotnie (Zły Mikołaj, Przetrwać Święta) lub spod znaku fantasy (Miasteczko Halloween, Wigilijny Show)

Aby nie stracić z oczu tego czym Święta Bożego Narodzenia są w istocie, zaprośmy gości na Najwspanialszą Opowieść lub Narodzenie. Ponad wszystko powinien to być czas życzliwości i poczucia wspólnoty. Projekcja refleksyjnego filmu, niekoniecznie z bożonarodzeniowym tłem, doskonale wpisze się w tę atmosferę.

Tytuły wspomniane w tekście są dostępne w ramach Parasola Licencyjnego®. Potrzebujesz więcej inspiracji? Skontaktuj się z doradcami licencyjnymi MPLC.

Doradcy licencyjni MPLC

MONIKA SKORASZEWSKA
mskoraszewska@mplc.pl
22 256 59 00

WOJCIECH WARPIŃSKI
wwarpinski@mplc.pl
535 511 188

AGNIESZKA GOŁDA
agolda@mplc.pl
535 511 122

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP