Pokazy filmowe w bibliotece

Nowości DVD i Blu-Ray

Sierpień 2019

 
 
Witajcie w Marven. Welcome to Marven (2018). Laureat Oscara ® Robert Zemeckis („Forrest Gump”, „Castaway – poza światem”) zaprasza na film „Witajcie w Marwen”: śmiałą, cudowną i ponadczasową – a przy tym prawdziwą – opowieść o człowieku, który pokonując swoje ograniczenia odkrywa, że wyobraźnia artysty potrafi odnowić ludzkiego ducha. Kiedy po brutalnym ataku Mark Hogancamp (Steve Carell) budzi się połamany i bez pamięci, nikt nie spodziewa się, że wróci do zdrowia. Ale zbierając okruchy wspomnień ze swego dawnego i nowego życia, Mark skrupulatnie tworzy swój cudownie fantastyczny świat, w którym zbiera siły, aby odnieść sukces w świecie rzeczywistym. Jego zaskakująca instalacja artystyczna staje się hołdem dla silnych kobiet, które wspierają go w tej podróży. 
Shazam. Shazam (2019). Poznaj najzabawniejszego superbohatera uniwersum DC! Billy Batson (Asher Angel) to 14-letni spryciarz, który potrafi w magiczny sposób przemieniać się w dorosłego herosa (Zachary Levi), wypowiadając jedno słowo: Shazam! Jego świeżo odkryte moce zostają wystawione na próbę, kiedy staje oko w oko ze złym doktorem Thaddeusem Sivaną (Mark Strong).
Dumbo. Dumbo (2019). Uwielbiana historia Disneya powraca, aby zachwycić nowe pokolenie! Uznany reżyser Tim Burton przedstawia aktorską wersję opowieści o Dumbo. Niech marzenia szybują aż pod dach cyrkowego namiotu razem z latającym słoniątkiem, które przybywa z pomocą!
 
 

Lipiec 2019

 
Alita. Alita Battle Angel (2019). W tej epickiej przygodzie pełnej nadziei i rodzącej się mocy, cyborg Alita (Rosa Salazar) budzi się w obcym jej świecie przyszłości. Nie wie kim jest, poszukuje więc wskazówek z przeszłości, które przywrócą jej pamięć.
Faworyta. The Favourite (2019). Anglia, początek XVIII wieku. Na tronie zasiada chorowita królowa Anna (Olivia Colman) a krajem rządzi w jej imieniu bliska przyjaciółka, lady Sarah (zdobywczyni Oscara Rachel Weisz), jednocześnie dbając o wątłe zdrowie królowej, spełniając kaprysy i znosząc jej zmienne nastroje. Tymczasem na dworze pojawia się nowa służąca Abigail (zdobywczyni Oscara Emma Stone) i Sarah bierze ją pod swoje skrzydła. Abigail dostrzega szansę na odzyskanie swojej arystokratycznej pozycji. Jako że polityka wojenna coraz bardziej absorbuje Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce jako faworyta królowej.
Kapitan Marvel. Captain Marvel (2018). Bądź świadkiem narodzin superbohaterki! Kapitan Marvel z Marvel Studios zabierze cię na spektakularną przygodę w lata 90. XX wieku. Kiedy galaktyczna wojna dociera na Ziemię, Carol Danvers (Brie Larson) poznaje młodego agenta Nicka Fury'ego (Samuel L. Jackson) i trafia w sam środek zawirowań, które sprawiają, że staje się jedną z Avengersów!
Na ringu z rodziną. Fighting with My Family (2018). Wychowani w rodzinie związanej z wrestlingiem, Paige i jej brat Zak są zachwyceni, kiedy dostają życiową szansę wejścia w zawodowy krąg WWE. Niestety, tylko Paige zostaje zakwalifikowana do bardzo wymagającego programu treningowego. Musi opuścić rodzinę i samotnie stawić czoło brutalnemu światu. Oparta na nieprawdopodobnej, choć prawdziwej, historii chwytająca za serce komedia o dziewczynie, która udowadnia, że to, co odróżnia ją od innych, może uczynić z niej wielką gwiazdę.
Wymazać siebie. Boy erased (2018). Oto śmiała historia Jareda Eamonsa (Lucas Hedges), syna pastora baptystów z małego amerykańskiego miasteczka, który musi oswoić się ze skutkami wyrzucenia z domu przez rodziców. Z kolei jego rodzice muszą pogodzić miłość do syna z religią. W obawie przed utratą rodziny, przyjaciół i sąsiadów Jared zostaje zmuszony do wzięcia udziału w terapii konwersji. W jej trakcie chłopak wchodzi w konflikt z prowadzącym terapeutą (Joel Edgerton) i zaczyna własną drogę do poznania siebie i zaakceptowania swej tożsamości.
Przemytnik. The Mule (2018). Triumfalny powrót na ekrany Clinta Eastwooda jako aktora! Eastwood wciela się w rolę Earla Stone'a, samotnika po 80-ce, któremu bank grozi zajęciem zadłużonej firmy. Praca za kółkiem spada mu jak z nieba. Wykonując to proste zadanie, Earl nieświadomie staje się kurierem meksykańskiego kartelu narkotykowego. I choć kończą się jego problemy finansowe, zaczynają ciążyć sprawy z przeszłości. Czy zdąży naprawić popełnione krzywdy, zanim dopadną go stróże prawa albo egzekutorzy kartelu? Film oparty na prawdziwej historii.
To my. Us (2018) Thriller w reżyserii Jordana Peele'a (Uciekaj) proponuje kolejny oryginalny koszmar. Sympatyczna amerykańska rodzina, która musi stawić czoło przerażającym przeciwnikom: własnym, ziejącym złem sobowtórom.
 

Czerwiec 2019
 


Glass.
 Glass (2019) Studio Disney. To pełen akcji, utrzymany w komiksowej konwencji thriller, w którym M.Night Shyamalan łączy wątki filmów Niezniszczalny i Split. David Dunn (Bruce Willis) tropi Bestię, superwcielenie Kevina Wendella Crumba (James McAvoy). Pościg to istna spirala przemocy i zniszczenia. Tymczasem Elijah Price, znany jako pan Glass (Samuel L. Jackson) okazuje się być mrocznym manipulatorem, wykorzystującym istotne dla obu mężczyzn tajemnice.
Jak wytresować Smoka 3. (2019) DreamWorks. Zaskakująca opowieść o dojrzewaniu, szukaniu odwagi w obliczu nieznanego, a także o tym, jak trudno rozstać się z kimś bardzo bliskim. To, co zaczęło się jako niespotykana przyjaźń miedzy dorastającym Wikingiem i budzącym strach smokiem z gatunku Nocna Furia, przerodziło się w trylogię obejmującą całe ich życie. Nieoczekiwane pojawienie się smoczycy z gatunku Biała Furia zbiega się z najmroczniejszym okresem w dziejach ich osady, więc Czkawka i Szczerbatek muszą wyruszyć na wyprawę do ukrytego świata, istniejącego wyłącznie w mitach. W ostatniej części opowieści Czkawka i Szczerbatek odnajdą swoje właściwe przeznaczenie, a smok i jego jeździec będą razem walczyć, by bronić wszystkiego, co dla nich najcenniejsze.
 

Maj 2019

Mary Poppins Powraca. Mary Poppins Returns (2018) studio Disney. Magia powraca w kontynuacji klasycznego filmu Disneya! Mary Poppins (Emily Blunt) pomaga rodzinie Banksów przypomnieć sobie radość dzieciństwa. Wraz z niezwykłą nianią i jej przyjacielem, latarnikiem Jackiem (Lin-Manuel Miranda), na ulice Londynu wraca beztroska zabawa i wszystko staje się możliwe… nawet to, co niemożliwe.
Scooby Doo! I klątwa 13. ducha. Scooby-Doo! And The Curse Of The 13th Ghost (2019) studio Warner Bros. Nowy film pełnometrażowy ze Scooby-Doo! Po tym jak Brygada Detektywów nie popisała się w śledztwie i ujęła niewłaściwego człowieka, bohaterowie zostają zmuszeni do przedwczesnego zakończenia detektywistycznych karier. Wkrótce jednak ich stary znajomy Vincent Van Ghoul prosi o pomoc, wkraczają więc znów do akcji. Scooby-Doo, Kudłaty i Daphne wyśledzili pewnego lata 13 najstraszniejszych duchów świata. Schwytali je wszystkie poza jednym. Teraz szaleje on na wolności, a ekipa będzie musiała wreszcie go złapać. Ubierzcie się ciepło i przygotujcie na śliskie zbocza Himalajów, mrożące krew w żyłach pościgi samochodowe, kryształowe kule i zaklęcia, od których ciarki chodzą po plecach!
Ralph Demolka w Internecie. Ralph Breaks the Internet (2018) studio Disney Walt Disney Animation Studios przedstawia przezabawną przygodę Ralph Demolka w Internecie. Ralph i jego koleżanka Wandelopa von Cuks przemierzają Internet w poszukiwaniu części zamiennej niezbędnej, by ocalić grę dziewczyny. Kiedy Wandelopę zaczyna pociągać nowy, ekscytujący świat, Ralph zdaje sobie sprawę, że może stracić jedyną przyjaciółkę.
Lego Przygoda 2 The Lego movie 2 (2019) studio Warner Bros. Kontynuacja hitu kinowego „LEGO®: Przygoda”! Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO® niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO®, Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi wyruszą w podróż do odległych, nieodkrytych światów, w tym do dziwacznej galaktyki, w której wszystko jest musicalem. Podróż ta będzie sprawdzianem ich odwagi, kreatywności i umiejętności Master Builderskich, a ponadto ukaże, jak bardzo są wyjątkowi.

 

Kwiecień 2019

 

Dziadek do orzechów i cztery królestwa (The Nutcracker and the four realms) (2018) - filmowa adaptacja klasycznej baśni zrealizowana przez Studio Disney. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” to pełne rozmachu widowisko, oparte na motywach opowiadania E.T.A. Hoffmanna, z muzycznymi motywami z baletu Piotra Czajkowskiego, a jednocześnie fascynująca historia z nowymi wątkami, postaciami i fantastycznymi światami.
Grinch (2018) - Illumination i Universal Pictures przedstawiają film „Grinch”, oparty na klasycznej opowieści Dr. Seussa. To historia cynicznego tetryka, który postanawia ukraść Boże Narodzenie, ale pod wpływem małej dziewczynki ulega cudownej metamorfozie. Zabawny, ciepły i porywający „Grinch” oferuje zabawę dla całej rodziny!
Aquaman (2018) - Najbardziej dochodowy film oparty na komiksach DC w historii. Akcja filmu dzieje się w rozległym, zapierającym dech w piersiach podwodnym świecie Siedmiu Mórz. Opowiada historię pochodzącego z Atlantydy półczłowieka Arthura Curry’ego, który wyrusza w podróż swojego życia. Będzie on musiał nie tylko zmierzyć się ze swoim pochodzeniem, lecz także odkryć, czy jest godzien wypełnić swoje przeznaczenie... i zostać królem.
Narodziny Gwiazdy (A Star is Born) (2018) - Nowe spojrzenie na historię nieszczęśliwej miłości. Jackson Maine (Bradley Cooper) to doświadczony muzyk, który odkrywa usiłującą przebić się artystkę Ally (Lady Gaga) i zakochuje się w niej. Ally była już gotowa porzucić marzenia o karierze wielkiej piosenkarki, Jack namówił ją jednak na występy. Teraz, choć zawodowo Ally pnie się na szczyt, związek tych dwojga stacza się w dół, ponieważ Jackson nieustannie walczy ze swoimi demonami. Zaskakująca kreacja stworzona przez Lady Gagę nagrodzona Oscarem i Złotym Globem 
Narodziny Gwiazdy (A Star is Born) (1954) - Pierwszy musical i debiut reżysera George’a Cukora w kolorze oraz tryumfalna parada przebojów duetu Harold Arlen i Ira Gershwin, zapisanych w najnowszej technice stereo. Garland gra wschodzącą gwiazdę, Esther Blodgett, która przyciąga uwagę Normana Maine’a (James Mason), alkoholika i aktora u kresu kariery. Intensywne uczucie przemienia oboje.
 

Luty i Marzec 2019

 

Źle się dzieje w El Royale. Bad times at El Royale (2018) - Thriller z silną obsadą w którym siedmioro obcych sobie ludzi, skrywających mroczną tajemnicę, spotyka się w El Royale. Miejscu nie cieszącym się dobrą sławą, na wpół zrujnowanym hotelu nad jeziorem Tahoe, na granicy stanów Nevada i Kalifornia. W ciągu jednej brzemiennej w skutki nocy każdy z nich stanie w obliczu szansy na odkupienie… zanim nie rozpęta się prawdziwe piekło.
Halloween (2018) - Horror z Jamie Lee Curtis w roli głównej. Laurie Strode, staje do ostatecznej konfrontacji z Michaelem Myersem – zamaskowanym osobnikiem, prześladującym ją od kiedy udało się jej cudem uniknąć śmierci w Halloween już cztery dekady temu.
Pierwszy człowiek. First Man (2018) - dramat, biograficzny.  historia o pierwszym załogowym locie na Księżyc, jego dowódcy Neilu Armstrongu (Ryan Gosling) o dekadzie, która poprzedziła historyczną misję Apollo 11. Jest to szczera do bólu, wręcz intymna opowieść z punktu widzenia Armstronga, oparta na książce Jamesa R. Hansena. Film ukazuje sukcesy i porażki poniesione przez Armstronga, jego rodzinę, współpracowników i całe społeczeństwo podczas dążenia do osiągnięcia niemożliwego. Zdobywca Oscara
Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda. Fantastic Beast: The Crimes of Grindelwald (2018)  - film fantasy, przygodowy. Nowy film twórcy sagi „Harry Potter”! Po ucieczce potężnego czarodzieja Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp) z więzienia magizoolog Newt Scamader ponownie zostaje wezwany przez profesora Dumbledore'a. W obliczu nieprzewidzianych zagrożeń Newt musi znaleźć sposób, aby powstrzymać Grindelwalda, którego plan panowania czarodziejów czystej krwi nad niemagicznymi istotami grozi podziałem całego świata czarodziejów.
Bohemian Rhapsody (2018) to porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i o jego charyzmatycznym wokaliście Freddiem Mercurym (Rami Malek), który przełamując stereotypy i konwenanse, zdobył uwielbienie niezliczonej rzeszy fanów. Film ukazuje spektakularną karierę zespołu, który dzięki swemu oryginalnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy i popularności; przetrwał kryzys i solową karierę Freddiego, by wreszcie ponowne się połączyć i triumfalnie powrócić podczas jednego z największych koncertów w
historii rocka. Zdobywca 4 Oscarów.
Creed II (2018) - opowieść o Adonisie Creedzie i Rockym Balboa doczekała się dalszego ciągu. Adonis Creed (Michael B. Jordan) stara się pogodzić sprawy osobiste z treningami do najważniejszego bokserskiego starcia w karierze. Będzie musiał stanąć na ringu do walki z przeciwnikiem związanym z tragedią, która dotknęła niegdyś jego rodzinę. Adonis wciąż ma jednak w swym narożniku Rocky’ego Balboę (Sylvester Stallone), który wspiera go we wszystkich trudnych chwilach. Razem stawią czoło demonom przeszłości, poddadzą w wątpliwość wyznawane wartości i staną w obronie wspólnego dziedzictwa.
 

Styczeń 2019

 

Czarne bractwo. BlacKkKlansman (2018) - Film kryminalny w reżyserii Spike'a Lee przedstawiający prawdziwe wydarzenia z początku lat 70. kiedy to pierwszy czarnoskóry detektyw w Colorado Springs podejmuje walkę z Ku Klux Klanem. Razem z kolegą tworzą grupę, której udało się przeniknąć do ich struktur, dzięki czemu udowodnili jej rasistowskie działania i uniemożliwili dokonanie zamachu, w którym mieli zginąć ludzie.
Johnny English: Nokaut. Johnny English strikes again (2018) Rowan Atkinson powraca jako ulubiony „agent z przypadku”: w filmie „Johnny English: Nokaut”. Kiedy w wyniku cyberataku tożsamość wszystkich brytyjskich tajnych agentów staje się jawna, jedyną nadzieją wywiadu brytyjskiego jest aktywacja emerytów. Do akcji wkracza Johnny English. Nowa misja Englisha okaże się najtrudniejsza w jego karierze: musi z całym poświęceniem odnaleźć genialnego hakera. Tym razem, jako człowiek niewielu talentów i równie niewielu umiejętności, musi rzucić wyzwanie nowoczesnej technologii – aby jego najnowsza misja nie okazała się ostatnią w dziejach Tajnej Służby Jej Królewskiej Mości.
Mała Stopa. Smallfoot (2018) Warner - Animacja Mała Stopa to szalona opowieść dla całej rodziny o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania. Zobacz legendę o yeti z zupełnie nowej perspektywy! Pewnego dnia młody yeti Migo znajduje stworzenie, które jego zdaniem nie istnieje człowieka! Wieści o „małej stopie” o imieniu Percy sieją zamęt w spokojnej społeczności yeti
Zakonnica. The Nun (2018) Warner - Najbardziej kasowy horror roku! Kolejny rozdział ze świata Obecności. Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają mroczny sekret zakonu.
Niezłomny: Droga do odkupienia. Unbroken: Path to redemption (2018) Dramat biograficzny oparty na powieści Laury Hillenbrand, przedstawiający losy Louisa Zamperiniego w reżyserii Angeliny Jolie. Po latach spędzonych w japońskim obozie jenieckim Louis (Samuel Hunt) powraca do domu. Wkrótce spotyka i poślubia Cynthię (Merritt Patterson), ale dręczony wojennymi traumami coraz bardziej pogrąża się w depresji. Kiedy w trakcie swej słynnej Chrześcijańskiej Krucjaty Billa Graham w 1949 roku odwiedza Los Angeles, Cynthia w żarliwej modlitwie prosi o pokój i przebaczenie dla Louisa.

 

Grudzień 2018

 

Mamma Mia: Here We Go Again (2018) Musical. Dziesięć lat po premierze „Mamma Mia!”, magiczna grecka wyspa Kalokairi staje się sceną dla musicalu opartego na piosenkach Abby. Sophie (Amanda Seyfried) oczekuje dziecka i podobnie jak jej matka Donna (Meryl Streep) będzie musiała podjąć życiowe wyzwanie. Na ekran powraca plejada gwiazd z pierwszego filmu, do której dołączają: Lily James jako młoda Donna oraz Andy Garcia i nagrodzona Oscarem ® Cher.
Ant-Man i Osa (2018) - Akcja, sci-fi. Filmowe uniwersum Marvela przedstawia Ant-Mana i Osę. Scott Lang wciąż nie może się otrząsnąć po wydarzeniach, przedstawionych w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Tymczasem dr Hank Pym zleca mu nową, pilną misję. Lang musi ponownie włożyć swój skafander i stanąć do walki u boku Osy. Łącząc siły, para bohaterów odkryje sekrety, które skrywa przeszłość
Mission Impossible Fallout (2018) - Akcja. To już 6 misja agenta Ethana Hunt. Podczas niebezpiecznej operacji odzyskania skradzionego plutonu, Ethan Hunt (Tom Cruise) zdecydował, że ważniejsze od kontynuowania misji jest ratowanie swojego zespołu. Wskutek tego broń masowego rażenia wpada w ręce siatki świetnie wyszkolonych agentów, których celem jest unicestwienia cywilizacji. Losy świata są zagrożone, zespół z IMF zmuszeni są do współpracy z bezkompromisowym agentem CIA w śmiertelnie niebezpiecznym wyścigu z czasem.
Meg (2018): Akcja, sci-fi. Jonas Taylor (Jason Statham) został zaatakowany przez gigantyczne stworzenie, którego gatunek miał wyginąć ponad milion lat temu. Niestety tego typu tłumaczenie nie wystarczyło aby pozostać na służbie. Były komandor musi dowieść, że potwór nadal żyje i poluje na kolejne ofiary.
Krzysiu gdzie jesteś? (2018) - Przygodowy, familijny. Kubuś i przyjaciele chcą przypomnieć dorosłemu Krzysiowi, czym jest radość dzieciństwa oraz, że „czasem z nicnierobienia rodzą się najlepsze cosie”. Ciepła i radosna opowieść Disneya która zachwyci młodszych widzów a dorosłym przypomną się beztroskie lata dzieciństwa.

Listopad 2018

Czerwona Jaskółka (2018) thriller szpiegowski produkcji 20th Century Fox, nakręcowny na podstawie powieści Jasona Matthewsa, emerytowanego agenta CIA. Jennifer Lawrence wciela sie w postać młodej rosjanki którą, okoliczności zmusiły do współpracy z rosyjskimi służbami specjalnymi.
Ocean's 8 (2018) - komedia kryminlana ze studia Warner. Debbie Ocean (Sandra Bullock) po wyjściu z więzienia, gdzie miała czas na opracowanie planu skoku życia, organizuje z koleżankami kradzież naszyjnika podczas balu charytatywnego.
Drapacz Chmur (2018) - film akcji ze studia Universal. Dwayn Johnson jako Will Ford dostaje stanowisko szefa ochrony jednego z najnowocześniejszych i największych budynków na świecie. Gdy w wieżowcu wybucha pożar nasz bohater musi ocalić przebywającą w nim rodzinę, udowodnić że, to zdarzenie nie jest wynikiem jego zaniedbań a działaniem grupy terrorystycznej. Pierwsza Noc Oczyszczenia (2018) - thriller sci-fi ze Studia Universal, pokazujący przebieg kontroweryjnego krawego społecznego eksperymentu, w którym obywatele bezkarnie uciekają się do przemocy aby oczyścić Amerykę ze słabszych jednostek.
Papież Franciszek i Jego Przesłanie (2018) film dokumentalny ze studia Universal w reżyserii Wima Wendersa, który towarzyszy Papieżowi Franciszkowi w niesieniu nadzieii wiernym na całym świecie, rozprawiając o wyzwaniach dzisiejszego świata i czekających zmian.
Młodzi Tytani: Akcja! Film! (2018) - czyli grupa animowanych przyjaciół superbohaterów, chcąc skorzystać z panujacej koniunktury wybierają się w podróż aby przekonać reżysera do nakręcenia z nimi filmu.
Pixar Kolekcja Filmów Krótkometrażowych, Część 3 - aż trzynaście nowych,zabawnych i edukujących krótkich animacji ze studia Pixar, czyli studia animacji komputerowej które od kilkunastu lat wyczarowuje dla Disneya nietuzinkowe postacie znane i lubiane na całym świecie. Iniemamocni 2 (2018) - dla wielu najbardziej wyczekiwana premiera listopada. Druga część znakomitej animacji Disneya dla całej rodziny o niesamowitej rodzince z supermocami.

Październik 2018

Player One (Ready Player One) Warner - zrealizowany z rozmachem film przygodowy/sci-fi w reżyserii Stevena Spielberga, gdzie maluje się wizję świata pogrążonego w wirtualnym uniwersum. Nastolatek Wade chce wygrać turniej w którym, zostanie wyłoniony nowy władca Oasis. W ten sposób chce powstrzymać korporacje przed zawładnięciem ostatniego przyczółka wolności.
Berek (The Tag) Warner - Komediowy hit roku! Piątka lubiących rywalizację przyjaciół spotyka się co roku, aby przez miesiąc grać w berka,w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Bawią się w ten sposób od pierwszej klasy. Teraz ryzykują własną głową, pracą i związkami, aby wyeliminować pozostałych uczestników z gry.

Sierpień, Wrzesień 2018

Maria Magdalena - wedrówka Jezusa (Joaquin Phoenix) opowiedziana z perspektywy Marii Magdaleny (Rooney Mara) Panny z Dobrych Domów - Thriller psychologiczny gdzie dwie nastolatki postanawiają pozbyć się ojczyma jednej z nich.
Sieć Podejrzeń - Profesor (Pierce Brosnan) mający opinię kobieciarza, staje sie głównym podejrzanym w sprawie znikniecia jednej ze studentek)
Wieczór Gier - Grupa przyjaciół uwielbiająca gry i zagadki pewnego wieczoru musi rozwikłać tajemnicę morderstwa. W rolach glównych: Jason Bateman i Rachel McAdams
Tomb Raider - Kolejna odsłona przygód Lary Croft, w którą tym razem wciela się Alicia Vikander.
Ciche Miejsce - Horror w którym nasz świat zostaje opanowany przez potwory które, zwabia najcichszy dźwięk. Emily Blunt i John Krasinski jako rodzice w tej pełnej akcji i zwrotów akcji opowieści
Avengers: Wojna bez Granic - kolejny raz świat stoi na krawędzi zagłady i tylko połączone siły superbohaterów są w stanie go ocalić. Czyli kolejna część przygód z komiksowego świata Marvela.
Rampage: Dzika furia - Film akcji gdzie Dwayne Johnsosn tym razem musi stanąć oko w oko z gorylem który po eksperynetach naukowych próbuje obrócić miasto w pył.
Daphne & Velma - damska część rozsławionej drużyny detektywistycznej Scooby Doo, musi rozwiązać zagadkowe zniknięcia uczniów z ich szkoły
Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie - czyli historia jednego z największych bohaterów sagi Star Wars.

Lipiec 2018

Lady Bird - nagrodzony dwoma Złotymi Globami dramat o dojrzewaniu. W roli zbuntowanej targanej emocjami dziewczyny uczęszczającej do katolickiego liceum zobaczymu znakomitą Saoirse Ronan, która za tę kreację została nagrodzona Złotym Globem.
Nić Widmo - znakomicie zrealizowany romans kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w powojennym Londynie. Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) krawiec celebryta, z ugruntowaną pozycją i w miarę zorganizowanym życiem poznaje swoją przyszłą muzę biedną kelnerkę Almę (Vicky Krieps).
Pacific Rim: Rebelia - nasz świat znów zostaje zaatakowany przez mechaniczne olbrzymy "Kaiju". Czy rodzeństwo których drogi się rozeszły będzie potrafiło współpracować aby pokonać potężnego wroga?

Czerwiec 2018

"Pomniejszenie" - Komedia sci-fi z Mattem Damonem i Chistopherem Waltzem poruszjąca kwestie związane z zagrożeniami płynącymi z przeludnienia naszej planety. Poza portretem społeczeństwa amerykańskiego w filmie znalazło się też wiele rozterek egzystencjalnych współczesnego człowieka.
"Trzy Billboardy za Ebbing" - Doskonała kreacja Frances McDormand i Sama Rockwella doceniona i nagrodzona między innymi Oscarem, Złotym Globem czy BAFTA. Wciągający film pełen błyskotliwych dialogów i zwrotów akcji opowiadający o walce jaką musi stoczyć samotna matka, szukająca sprawiedliwości po utracie zamordowanej córki.
"Czarna Pantera" - Kolejny superbohater z komiksów Marvella, tym razem przenosimy się do pełnej legend, magicznych rytuałów i tańców do transowych bębnów Afryki.
"Kształt Wody"  - Baśniowa opowieść o miłości w czasach zimnej wojny. Wspaniały i wzruszający film w reżyserii Guillermo del Toro, Nagrodzony między innymi Oscarem i Złotym Globem nie tylko za reżyserię, ale też za najlepszy film zeszłego roku.
"The Disaster Artist" - Historia powstania filmu "The Room" okrzykniętego najgorszym filmem świata. Za reżyserię i rolę Tommy'ego Wiseau odpowiada James Franco. Szturm na Hollywood opowiedziany z humorem i polotem.
"15:17 do Paryża" - Film w reżyserii Clinta Eastwooda oparty na wydarzeniach z sierpnia 2015, kiedy to 3 amerykańskich turystów udaremniło zamach w pociągu do Paryża. Budująca opowieść o sile przyjaźni i odwadze w
której przybliżone nam zostają losy bohaterów od dzieciństwa aż do mrożących krew w żyłach wydarzeniach w pociagu.

Maj 2018

2 maja 2018

"Fernando" - doskonała animacja dla całej rodziny, inspirowana książką dla dzieci o byczku Fernando. O wysoki poziom rozrywki dbali producenci takich hitów jak Epoka Lodowcowa czy Rio.
"Wojna Płci" - Historia rozegranego w 1973 roku meczu tenisowego pomiędzy ówczesną pierwszą rakietą świata, Billie Jean King, a byłym mistrzem Bobbym Riggsem.
"Morderstwo w Orient Expressie" - Najnowsza ekranizacja znakomitego kryminały Agathy Christie. W rolę słynnego detektywa wciela się reżyser tego filmiu Kenneth Branagh.
"Król Rozwywki"- zachwycający zrobiony z dużym rozmachem musical opowiadający o życiu P.T. Barnuma.

9 maja 2018 "Coco" - barwna nagrodzona Oscarem animacja ze studia Disney, o pewnym chłopcu który chce zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.

25 maja 2018 "Wiezień Labiryntu: Lek na śmierć" - Thomas wyrusza na misję w celu znalezienia lekarstwa zwalczającego śmiertelną chorobę

28 maja 2018 "Czas Mroku" - świetny biograficzny dramat. Pierwsze dni II Wojny Światowej i walka Winstona Churchilla o zjednoczenie narodu. W rolę premiera wcielił się znakomity Gary Oldman.

Kwiecień 2018

4 kwietnia 2018 "Liga Sprawiedliwości"- Film akcji gdzie superbohaterowie ze świata DC Comics czyli Batman, Superman, Aquaman, Flash, Wonder Woman, łączą swoje siły aby uchronic nasz świat przed zagładą.

19 kwietnia 2018 "Błękitna Planeta II" - film dokumentalny produkcji BBC. Ponad 7 godzinna podróż przedstawiająca podwodne życie na naszej planecie

23 kwietnia 2018 "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"- czyli najnowsza część bijącej rekordy popularności na całym świecie sagi.

26 kwietnia 2018 "Pitch Perfect 3" - trzecia część muzycznej komedii. Tym razem dziewczyny z The Barden Bellas czyli kobiecego zespołu śpiewającego a capella, wybierają się w międzynarodową trasę koncertową

Marzec 2018

"Thor: Ragnarok" - czyli kolejna część przygód superbohatera z Marvelowskich komiksów,

"Mother!" - Dramat w reżyserii Darren'a Aronofsky'ego z doskonałą obsadą: Javier Bardem, Jennifer Lawrence, Ed Harris i Michelle Pfeiffer

"Bob Budowniczy: Mega Pojazdy" - film dla najmłodszych

Luty 2018

"Lego Ninjago Film" - animacja dla dzieci z ich ulubionymi klockami Lego z serii Ninjago,

"Kingsman: Złoty Krąg" - pełen akcji film o agentach służb specjalnych,

"Geostorm" - film katastroficzny o zagrożeniach płynących z próby sterowania pogodą przez człowieka.

Styczeń 2018

"To" - horror nakręcony na podstawie bestsellera Stephena Kinga,

"Barry Seal: Król Przemytu" - historia amerykańskiego pilota-przemytnika, którego zwerbowały służby amerykańskie do walki z kartelem narkotykowym,

"Niewygodna Prawda 2" - druga część nagrodzonego Oscarem filmu dokumentalnego o zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnej eksploatacji środowiska natuarlnego.

 
Wszystkie filmy dostępne są w ramach Parasola Licencyjnego®.

 

Doradcy licencyjni MPLC

MONIKA SKORASZEWSKA
mskoraszewska@mplc.pl
22 256 59 00

MAGDALENA BILSKA
mbilska@mplc.pl
22 314 69 96

AGNIESZKA GOŁDA
agolda@mplc.pl
535 511 122

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP