Odpowiedzi

Redakcja portalu zachęca członków SBP do nadsyłania pytań dotyczących aspektów prawnych funkcjonowania Stowarzyszenia.

* wymagane pola
Przesłanie pytania jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ewentualną publikację pytania i odpowiedzi na portalu sbp.pl (bez podania danych nadawcy).
Wyślij formularz
Pytanie : „W tym roku przechodzę na emeryturę po 45 latach pracy. Mam pytanie, czy przysługuje mi nagroda jubileuszowa? Cały okres czasu pracuję na stanowisku dyrektora biblioteki. Kto tę nagrodę przyznaje i jakie są kryteria by ją otrzymać? Na mój wniosek do Pana Burmistrza otrzymałam odpowiedź, że ta nagroda nie przysługuje mi. Regulamin wynagrodzeń jaki posiadamy w bibliotece dotyczy liczby czterech pracowników. Otrzymałam informację, że "dyrektor biblioteki nie ma władztwa do ustalania Regulaminu wynagradzania”. Bardzo proszę o wiążącą odpowiedź. Dziękuję.” więcej
Pytanie :„Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z kadrami, jaki mamy wraz koleżanką. Pracuję w PWSZ w bibliotece na stanowisku bibliotekarz. Mój problem polega na tym, że w bibliotece naukowej jaką jest biblioteka wyższej szkoły zawodowej powinnam być zatrudniona na stanowisku dydaktycznym. Jestem mgr bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Czy mam rację? Dział kadr przypisuje mnie do pracowników administracji, czy słusznie? Proszę o odpowiedź.” więcej
Pytanie :„Za trzy lata przechodzę na emeryturę. Od ponad dwóch lat nie miałam żadnej podwyżki. Chciałabym wiedzieć czy są przepisy prawne poruszające tę kwestię, którą mogłabym przedstawić Wójtowi. Pracuję w SBP na stanowisku kierownika. Posiadam 40-letni staż pracy a na tym stanowisku w Bibliotece 20 lat. Bardzo proszę o odpowiedź, z którą mogłabym pójść do mojego pracodawcy. Niedawno rozmawiałam o tym z Wójtem i do tej pory cisza. Z góry dziękuję. Kierownik GBP.” więcej
PYTANIE: Kto podpisuje delegację dyrektorowi biblioteki publicznej ? Czy lista obecności dla dyrektora powinna znajdować się w Urzędzie Gminy czy w Bibliotece ? więcej
PYTANIE: „Zgodnie z art. 15 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej powołując dyrektora biblioteki należy zwrócić się o opinię do związków zawodowych oraz stowarzyszeń zawodowych i twórczych. Jaką formę powinien mieć wniosek o taką opinię, czy istnieje jakiś powszechnie obowiązujący wzór? Jakie stowarzyszenie twórcze jest w tym przypadku właściwe?” więcej
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP