Moduły tematyczne

Opole muzyką stoi! Dlatego też pozwoliliśmy sobie nazwać poszczególne moduły terminami/hasłami kojarzącymi się właśnie z muzyką. Dodatkowo, konkretne zbiory zagadnień, które zostaną podczas wystąpień poruszone, będą miały przyporządkowany określony kolor. 

1. WIRTUOZI. Czujesz bluesa?

Tak nazwaliśmy czas poświęcony kwestiom związanym z pracą bibliotekarza (tak! Bibliotekarz to poniekąd wirtuoz!), jej specyfiką oraz naszym indywidualnym doświadczeniem i warsztatem. To ten moment, w którym będzie można dowiedzieć się czegoś o pracy w zespole lub indywidualnym rozwoju. W tym bloku poruszone zostaną kwestie związane zarówno z karierą w tym zawodzie, jak i naszymi osobistymi pasjami, które niejednokrotnie wplatamy przecież w biblioteczną niecodzienność. Duuużo psychologii. 

2. INSTRUMENTY. Czyli pozytywne wibracje!

Instrumenty czyli narzędzia. W tym przypadku wszystko to, czym posługujemy się na co dzień w pracy. I nie chodzi o długopis do spisywania kwerend! Wszystkie technologie, zwłaszcza te elektroniczne, mile widziane. Internet, media społecznościowe, systemy biblioteczne, wszelkiej maści urządzenia i gadżety.

Pojęcie narzędzia, które wykorzystujemy w naszej pracy, ma oczywiście również szerszy sens. To przecież także warsztaty i szkolenia, które oferujemy oraz najróżniejsze imprezy przez nas organizowane. Kwestie związane z public relations jak najbardziej mogłyby się tu znaleźć.

3. MELOMANI. Ale jazz!

Hmm, czy ktoś domyślił się już, że „melomani” to... nasi Użytkownicy? Jazz nie wymaga takiej ilości improwizacji, jak praca w bibliotece! Co jednak zrobić, żeby nie zawsze improwizować? Kwestie związanie z komunikacją i podejściem do tzw. „trudnego czytelnika” mile widziane. Praca z Użytkownikiem niepełnosprawnym to jeszcze ważniejszy temat. Jak pomóc, żeby NAPRAWDĘ pomóc? Wielkie pytanie brzmi: Czego właściwie potrzebują dziś Użytkownicy bibliotek? Tu postaramy się znaleźć odpowiedzi.

4. TRENDY. Czyli więcej czadu!

Oj, będzie można poszaleć. Pierwsze skrzypce zagrają alternatywa i futurystyka! Wszystkie technologiczne nowinki, kosmiczne inspiracje, nietuzinkowe rozwiązania. A może gdzieś już coś niezwykłego się dzieje i warto by przenieść to na nasz polski grunt? Jakieś propozycje, które oszołomiłyby (pozytywnie!) naszych drogich Użytkowników? Kreujmy potrzeby, wyprzedzajmy je!

Propozycje wystąpień (plik pdf) prosimy przesyłać do końca kwietnia 2016 r. na adres 11fmbopole@gmail.com

Propozycja wystąpienia powinna zawierać:

 • imię i nazwisko autorki/autora, afiliację, adres e-mail
 • wybrany moduł tematyczny
  • WIRTUOZI. Czujesz bluesa?
  • INSTRUMENTY. Czyli pozytywne wibracje!
  • MELOMANI. Ale jazz!
  • TRENDY. Czyli więcej czadu!
 • temat/tytuł wystąpienia
 • deklarowany typ prezentacji:
  • referat (trzydziestominutowe wystąpienie, zilustrowane slajdami i /lub innymi materiałami multimedialnymi)
  • warsztat (1.5 godzinna sesja zawierająca elementy teoretyczne oraz praktyczną pracę uczestników w grupach)
 • abstrakt (350-500 słów)
 • krótki biogram autorki/autora
 • kontakt SKYPE (w celu przeprowadzenia krótkiej rozmowy na temat wystąpienia)

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP