Aktualności

IFLA Wrocław 19 sierpnia

Data dodania: 19.08.2017

IFLA Wrocław 19 sierpnia

W Hali Stulecia wzmożony ruch świadczy o tym, że przyjechali już uczestnicy Kongresu, który oficjalnie rozpoczyna się jutro. Stoiska rejestrujące uczestników oblegane były od samego rana, podobnie miejsca, gdzie można było jeszcze zapisać się na niektóre kilkugodzinne wycieczki po wrocławskich bibliotekach, bądź jednodniowe do bibliotek na Dolnym Śląsku, w Małopolsce, Opolszczyźnie i Śląsku. Czerwone kamizelki wolontariuszy widoczne zarówno w Hali, jak i wokół niej były znakiem, do kogo się zwrócić w razie nieprzewidzianej sytuacji.

Przed uroczystym rozpoczęciem Kongresu odbyło się spotkanie przedstawicieli Komitetu Narodowego z udziałem dyr. Katarzyny Śląskiej, Elżbiety Stefańczyk Przewodniczącej SBP z Zarządem IFLA. Celem spotkania było poinformowanie organizatorów o stanie  przygotowańdo Kongresu i o ostatnich pracach, które wymagają jeszcze wykonania.

Ostatnim znakiem świadczącym o zbliżającym się Kongresie były ostatnie prace wokół stoisk organizatorów, sponsorów i partnerów, którzy przygotowywali ofertę reklamową dla uczestników. Stoisko SBPwyróżnia spośród innych, oprócz oferty reklamowej, baner Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz plakaty z Tygodnia Bibliotek 2016 i 2017.

Cały dzisiejszy dzień był pracowity dla członków Komisji IFLA. Odbyło się 48 różnych spotkań dotyczących m.in. edukacji i doskonaleniu zawodowemu, katalogowaniu, bibliotekom różnych typów np. publicznym, naukowym, szkolnym, dla dzieci i młodzieży, rządowym, a także nowym mediom, piśmienności i czytelnictwu, prawu bibliotecznemu, budownictwu bibliotecznemu i wyposażeniu. Niestety te ciekawe tematy nie były ogólnodostępne. W spotkaniach uczestniczą na ogół członkowie komisji.

IFLOWSKIE ciekawostki

Uczestnicy Kongresu IFLA we Wrocławiu przyjechali ze 130 krajów.
Stoiska z materiałami reklamowymi prezentowane są przez 70 wystawców.