Aktualności

Relacja z sesji 118b: Robots and Tablets in Your Library

Data dodania: 21.08.2017

Relacja z sesji 118b: Robots and Tablets in Your Library

Czy biblioteki są miejscem nowych technologii? Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego udowodniła podczas dzisiejszej sesji IFLA, że biblioteki to nie tylko miejsce spotkań czytelników, ale także edukacji oraz rozwijania kreatywności i umiejętności dla osób w różnym wieku.

Na przykładzie projektów realizowanych przez fundację takich jak: Link do przyszłości czy MoboLab pokazane zostały działania skierowane do mieszkańców wsi i małych miast, które mają na celu zdobycie kompetencji niezbędnych dla społeczeństwa informacyjnego.

Prezentacja Agnieszka Koszowska

Warsztaty, gry i zabawy dla najmłodszych, nauka podstaw kodowania, wyścigi robotów zaprogramowanych przez czytelników to oferta, która powoduje, że biblioteka to miejsce pełne życia, pomysłów i innowacji.

Prezentacja Agnieszka Koszowska

Aktywne działanie i edukacja bibliotekarzy, a także odpowiednia aranżacja przestrzeni bibliotek umożliwia wykorzystanie ich kreatywnego oraz edukacyjnego potencjału przekonywała Agnieszka Koszowska.

Końcową część prezentacji uzupełnił film pokazujący jak w praktyce wykorzystać nowinki technologiczne w bibliotekach - zobacz film.

Opracował: Rafał Sobolewski