Polecamy
Sarah Skumanov 22,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

Seminarium „E-booki w bibliotece”, 16 maja 2014 r., Warszawa

Data dodania: 16.04.2014

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Książki i wojewódzkie biblioteki publiczne jesienią 2013 roku wynika, że 62 biblioteki publiczne udostępniają e-booki w swoich placówkach, 26 bibliotek udostępnia czytniki e-booków, a 151 bibliotek publicznych oferuje dostęp do serwisów umożliwiających wypożyczanie i korzystanie z książek w formatach elektronicznych za pośrednictwem Internetu.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w bibliotekach publicznych w Niemczech czy w Szwecji, co nie oznacza, że wdrożenie oferty e-booków było tam łatwe i że problemy, na które natrafiły tamtejsze biblioteki nie są podobne do problemów polskich bibliotek.

Zapraszamy pracowników bibliotek publicznych i wydawców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką e-booków na seminarium "e-booki w bibliotece".

16 maja 2014
Biblioteka Narodowa, Audytorium im. Stefana Dembego
Warszawa, al. Niepodległości 213

Zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne.

Seminarium ma na celu nakreślenie wizji bibliotek przyszłości, w których obok tradycyjnej książki funkcjonuje również książka elektroniczna oraz ukazanie możliwości rynku książki elektronicznej i sposobów wdrażania wypożyczeń e-booków w ofercie bibliotecznej. Jednocześnie dynamicznie rozwijający się rynek sprzedaży e-booków stawia nowe wyzwania przed wydawcami, co niewątpliwe będzie wpływało na współpracę z bibliotekami.

Na zgłoszenia czekamy do 10 maja.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP