Data dodania: 11.06.2014
Zapraszamy do udziału w seminarium „Aspekty praktyczne ochrony własności intelektualnej w badaniach naukowych i dydaktyce”, które odbędą się 25 czerwca w Warszawie. Nad wydarzeniem Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich objęło swój patronat.
Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://www.cpi-sk.pl/imprezy/2014/owbn/formularz_pr10.php
PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie http://www.cpi-sk.pl/imprezy/2014/owbn/formularz_pr10.phpa w nim m.in.:
- Czego badacz (naukowiec) oczekuje od prawa autorskiego i wszystkich innych praw chroniących dobra intelektualne; dr Emanuel Kulczycki
- Prawo autorskie w badaniach i działalności publikacyjnej; prof. dr hab. Ewa Nowińska (Instytut Prawa Własności Intelektualnej, Uniwersytet Jagielloński)
- Aspekty prawne i praktyczne umów wydawniczych na publikacje naukowe (papierowe i elektroniczne); Zofia Zawadzka (Uniwersytet w Białymstoku)
- Dylematy badacza - jakich problemów dzisiejsze prawo autorskie nie rozwiązuje. Wybrane aspekty prawne infobrokeringu; Iga Bałos (starszy prawnik w LOGOPROTECT Kancelaria Rzeczników Patentowych, Katarzyna Komala-Wójcik&Aleksandra Nowak-Gruca s.c.)
- Przewodnik dot. zarządzania własnością intelektualną i ochrony prawnej dóbr niematerialnych, powstałych w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie; dr Marek Salamonowicz (Katedra Prawa Gospodarczego, Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski)
- Problemy prawne tłumaczenia dzieł naukowych ? jak bezpiecznie zawierać umowy, jakie prawa ma tłumacz, a jakie podmiot korzystający, odpowiedzialność za naruszenie praw do tłumaczenia; adw. Joanna Hetman-Krajewska (adwokat i radca prawny)
- Prawo autorskie w procesach dydaktycznych; moderacja: dr Emanuel Kulczycki, adw. Joanna Hetman-Krajewska
Organizator: Centrum Promocji Informatyki; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78; email: pr@cpi.com.pl