Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Seminarium „Awanse naukowe - uwarunkowania prawne i organizacyjne doktoratów”, 5 sierpnia 2014 r., Warszawa

Data dodania: 11.07.2014

Zapraszamy do udziału w Seminarium w cyklu „Awanse naukowe - uwarunkowania prawne i organizacyjne doktoratów”, które odbędzie się 5 sierpnia 2014 roku w Warszawie. Nad wydarzeniem patronat objęło Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://www.cpi-sk.pl/imprezy/awanse/formularz_pr10.php

Seminarium „Uwarunkowania prawne i organizacyjne doktoratów” pozwoli Uczestnikom zapoznać się z najnowszymi zasadami procedur awansowanych. Zaproszeni eksperci zaprezentują aktualne interpretacje niejasnych zapisów oraz odpowiedzą na pytania i wyjaśnią sporne kwestie.

Prof. Hubert Izdebski - sekretarz C.K. do Stopni i Tytułów Naukowych - przedstawi regulacje prawne związane z prawidłowym prowadzeniem procedur w przewodach doktorskich. Prof. Piotr Stec zaprezentuje aktualnie obowiązujące rozwiązania umożliwiające powoływanie promotora, kompromotora oraz promotora pomocniczego. Wskaże przykładowe rozwiązania i regulacje oraz przedstawi potencjalne niebezpieczeństwa.

Eksperci pokażą również, w jaki sposób radzić sobie z nowymi regulacjami prawnymi i jak rozwiązywać problemy opłat za prowadzenie postępowań w nowych procedurach. Ostatnią częścią seminarium będzie dyskusja, w której zostaną podniesienie omawiane w trakcie spotkania kwestie sporne i problematyczne.

PROGRAM a w nim:

  • Znane i nieznane aspekty przewodów doktorskich. Co się zmienia w procedurach i prawnych uwarunkowaniach?, Prof. dr hab. Hubert Izdebski, (Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji, dyrektor Instytutu Nauk o Państwie i Prawie, Sekretarz C.K. do spraw Stopni i Tytułów Naukowych)
  • Promotor, kopromotor, promotor pomocniczy i doktorant. Jak organizować pracę nad rozprawą doktorską. Aspekty formalne i organizacyjne, Dr hab. Piotr Stec (profesor Uniwersytetu Opolskiego, dziekan Wydziału Prawa i Administracji)
  • Nowe regulacje prawne z perspektywy doktorantów, Dr Jacek Lewicki (Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie)
  • Opłaty za prowadzenie postępowań - wyzwania nowych procedur, Piotr Szumliński (radca prawny, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego)
  • Narzędzia ułatwiające przygotowanie rozpraw doktorskich? zarządzanie dokumentami i literaturą, Dr Emanuel Kulczycki (Uniwersytet Adama Mickiewicza)

 

Organizator: Centrum Promocji Informatyki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78; email: e.janus@cpi.com.pl

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP