Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

IV Konferencja Regionalna „Człowiek potrzebuje korzeni i skrzydeł. W poszukiwaniu zapomnianych autorytetów”, 18 września 2014 r., Katowice

Data dodania: 07.08.2014

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach zapraszają na IV Konferencję Regionalną, która odbędzie się 18 września 2014 r. w godzinach 13.00 - 17.30 pod hasłem: Człowiek potrzebuje korzeni i skrzydeł. W poszukiwaniu zapomnianych autorytetów.

Konferencja adresowana jest do szerokiego grona nauczycieli, bibliotekarzy, regionalistów i wszystkich zainteresowanych.

Miejsce: Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ul. Rolna 43.

Kogo dzisiaj uznajemy za autorytet? Coraz trudniej znaleźć osoby, które przez wszystkie środowiska, a zwłaszcza młodzież są uznawane, jako wzorzec.

Autorytet to społeczne uznanie, prestiż osób lub grup bądź instytucji społecznych oparty na cenionych w danym społeczeństwie wartościach. We współczesnym świecie jest niewiele autorytetów. Osoba, która zasługuje na uznanie i miano autorytetu powinna nie tylko głosić swoje opinie, ale także realizować to co mówi, wyrażać to w swoich czynach.

Tegoroczna edycja konferencji poświęcona jest człowiekowi, który doskonale wpisuje się w te kryteria. Henryk Sławik - ciągle mało znany, tragiczny bohater II wojny światowej - w latach 1939-1944 opiekował się tysiącami polskich uchodźców na Węgrzech i uchronił przed śmiercią około pięciu tysięcy Żydów. Zapłacił za to najwyższą cenę, został zamordowany w obozie koncentracyjnym.

Ogólny program konferencji:

W pierwszej części konferencji przybliżona zostanie postać Henryka Sławika poprzez projekcję filmu dokumentalnego, dyskusję panelową z udziałem Tadeusza Kurpierza - autora książki o Henryku Sławiku oraz Michała Lutego Wiceprezydenta Katowic.

W części drugiej zostaną zaprezentowane przykłady programów edukacyjnych związanych z kształtowaniem wartości, budowaniem autorytetu, oraz wzmacniania systemów bohaterstwa.

Udział w konferencji / seminarium jest nieodpłatny.

metis.pl/korzenie2014/

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP