Polecamy
21,00 PLN 45,00 PLN

Autorom zebranych w tomie tekstów przyświecał cel przypomnienia wartości, znaczenia i roli... więcej >

Warsztaty „Bibliotekarzu, zaprzyjaźnij się z niewidomym”, 16 października 2014, Warszawa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza 16 października 2014 na warsztaty „Bibliotekarzu, zaprzyjaźnij się z niewidomym”.

Celem warsztatów jest:
 

  • przybliżenie bibliotekarzom świata osób niewidomych, przełamanie stereotypów w postrzeganiu osób niepełnosprawnych
  • wskazanie bibliotekarzom, jak w sposób fachowy i taktowny obsługiwać czytelnika niewidomego, który potrzebuje kontaktu z bibliotekarzem i wsparcia z jego strony, ale też jest wiernym, bardzo uważnym i zaangażowanym czytelnikiem.


Warsztaty prowadzić będzie Monika Cieniewska – dziennikarka, prawnik, ukończyła Studia Podyplomowe z zakresu Prawa autorskiego i Własności Intelektualnej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studia Podyplomowe w Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych na Uniwersytecie Warszawskim.
Od stycznia 2013 r. pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego odpowiedzialnego za Dział Zbiorów dla Niewidomych. W latach 2010-2012 była Zastępcą Dyrektora, następnie Dyrektorem Biblioteki Centralnej PZN.

Tymi warsztatami rozpoczynamy cykl warsztatów poświęconych profesjonalnej obsłudze bibliotecznej osób z różnymi dysfunkcjami, nawiązywaniu interpersonalnych kontaktów z tą grupą czytelników, uczynieniu biblioteki miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Pierwsze warsztaty dotyczą obsługi osób z dysfunkcją wzroku.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Wydawnictwa SBP, przy ul. Konopczyńskiego 5/7 w Warszawie w godzinach 10-15.

 

Koszt udziału w warsztatach: 160 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe, certyfikat, możliwość osobistych konsultacji z prowadzącą.

Kontakt:
Małgorzata Dargiel-Kowalska, tel. 22 608 28 27, biuro@sbp.pl
Małgorzata Szmigielska, Tel. 22 608 28 25, m.szmigielska@sbp.pl

Program

Formularz zgłoszenia
 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP