Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Seminarium „Projekt Analiza Funkcjonowania Bibliotek: wskaźniki efektywności i dane statystyczne.”, 2 października, Warszawa

Data dodania: 25.08.2014

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Zespół SBP ds. badania efektywności bibliotek publicznych i pedagogicznych zapraszają w dniu 2 października br. na seminarium pt. Projekt Analiza Funkcjonowania Bibliotek: wskaźniki efektywności i dane statystyczne. Odbędzie się ono w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie.

W czasie seminarium zamierzamy podzielić się z Państwem wynikami kilkuletniej pracy Zespołu i współpracujących z nim bibliotek publicznych, pedagogicznych i naukowych. Przedstawimy wyniki badań efektywności bibliotek prowadzone w 2014 roku w ponad 350 placówkach oraz propozycje jak badać stopień satysfakcji użytkowników. Omówimy organizację zarządzania projektem i zasady uczestnictwa w nim poszczególnych typów bibliotek.

Analiza Funkcjonowania Bibliotek (AFB) to projekt, którego celem jest opracowanie i wdrożenie jednolitych metod oraz narzędzi systematycznej oceny działania bibliotek naukowych, pedagogicznych i publicznych opartych na analizie i porównaniach danych statystycznych oraz wskaźników funkcjonalności w obrębie poszczególnych typów bibliotek, włączając w to badania satysfakcji odbiorców usług bibliotecznych. 

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (SBP) przy współpracy Konferencji Dyrektorów Wojewódzkich Bibliotek Publicznych, Konferencji Dyrektorów Bibliotek Pedagogicznych oraz Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich. Partnerem wspierającym SBP w realizacji projektu jest Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, która utrzymuje powstającą w ramach AFB bazę danych statystycznych i wskaźników funkcjonalności. Projekt AFB jest kontynuacją prac Zespołu ds. badania efektywności bibliotek publicznych i pedagogicznych prowadzonych od 2010 r. w ramach realizacji Strategii SBP na lata 2010-2021, dotowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) oraz projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek Naukowych (AFBN) realizowanego od 2002 roku przez biblioteki naukowe. Prowadzone obecnie prace są współfinansowane przez FRSI i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach dotacji na projekt SBP „Obserwatorium bibliotek: analiza funkcjonowania bibliotek”. 

Zapraszamy do udziału w seminarium kadrę kierowniczą bibliotek publicznych, pedagogicznych i naukowych oraz wszystkich zainteresowanych metodami jednolitej oceny pracy bibliotek i wypracowaniem standardów funkcjonowania bibliotek w Polsce w oparciu o międzynarodowe normy i doświadczenia bibliotek zagranicznych.

Organizatorzy

 Kontakt:

Małgorzata Dargiel-Kowalska
tel. 22 608-28-27
email: m.dargiel-kowalska@sbp.pl

Miejsce

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej
Warszawa, ul. Gocławska 4, sala konferencyjna 2p.

Program

 
 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP