Polecamy
25,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Warsztaty „Projekt digitalizacyjny – planowanie, zarządzanie, organizacja”, 23 października w Warszawie

Data dodania: 27.08.2014

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza 23 października na warsztaty „Projekt digitalizacyjny – planowanie, zarządzanie, organizacja”, które odbęda się w siedzibie Wydawnictwa SBP przy ul. Konopczyńskiego 5/7 w Warszawie.

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat planowania, organizacji i zarządzania projektem digitalizacyjnym zarówno w dużych instytucjach kultury (bibliotekach), jak i w małych projektach, np. archiwum społecznego czy prywatnego. Uczestnicy zapoznają się m.in. z etapami projektu digitalizacji, szacowaniem zasobów i kosztów niezbędnych do jego realizacji oraz problematyką udostępniania cyfrowych zasobów (oprogramowanie, meta dane, zagadnienia prawne). Ponadto  uczestnicy uzyskają podstawową wiedzę na temat kontraktowania usług zewnętrznych oraz możliwości pozyskania funduszy na realizację przedsięwzięć digitalizacyjnych.
 

Szkolenie prowadzić będą:

Joanna Potęga, współtwórczyni Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona (w latach 2006-2011) oraz projektu digitalizacyjnego Archiwum Muzyki Wiejskiej (archiwummuzykiwiejskiej.pl) fundacji Muzyka Odnaleziona, autorka artykułów, szkoleń i wykładów związanych z zagadnieniami tworzenia bibliotek cyfrowych i udostępniania obiektów cyfrowych w internecie. Od 2011 współpracuje również z Węgierskim Narodowym Archiwum Cyfrowym (A Magyar Nemzeti Digitális Archívum, http://mandadb.hu).

Agnieszka Wróbel redaktorka w elektronicznej bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (e-bUW) od początku jej istnienia, absolwentka podyplomowych studiów Ochrony Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim, autorka publikacji m.in. poświęconych tematyce metadanych.


Spotkanie odbędzie się w siedzibie Wydawnictwa SBP, przy ul. Konopczyńskiego 5/7 w Warszawie w godzinach 10-15.


Koszt udziału w warsztatach: 180 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe, certyfikat, możliwość osobistych konsultacji z prowadzącymi.

Kontakt:
Małgorzata Dargiel-Kowalska, tel. 22 608 28 27, biuro@sbp.pl
Małgorzata Szmigielska, Tel. 22 608 28 25, m.szmigielska@sbp.pl

Program

Formularz zgłoszenia

 

 

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP