Polecamy
35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

XIV seminarium z cyklu „Badania naukowe ocena czasopism naukowych. Indeksowanie i rozwój periodyków”, 22 października 2014 r., Warszawa

Data dodania: 09.10.2014

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://www.cpi-sk.pl/imprezy/2014/ocn/formularz_pr10.php

Seminarium objęte jest patronatem SBP.

Ocena czasopism naukowych w Polsce jest kluczowym narzędziem parametryzacji jednostek naukowych. Ewaluacja periodyków jest niezwykle ważnym zagadnieniem, którego kształt interesuje zarówno naukowców, bibliotekarzy jak i kadrę zarządzającą jednostkami naukowymi. Na seminarium zostaną zaprezentowane i wyjaśnione aktualnie obowiązujące zasady oceny czasopism oraz zostaną wskazane kierunki ich rozwoju (m.in. sposobu budowy oraz funkcjonowania Polskiego Współczynnika Wpływu).

Równie ważne będą wykłady praktyczne, z których przedstawiciele redakcji i wydawnictw będą mogli dowiedzieć się m.in. jak powinny być podpisywane umowy z autorami, jak poprawnie przygotować czasopismo do indeksacji, w jaki sposób budować widoczność czasopisma oraz zwiększyć szansę na cytowania.

PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie http://www.cpi-sk.pl/imprezy/2014/ocn/index.php
a w nim m.in.:

  • Jakie umowy podpisywać z autorami i recenzentami. Prawo autorskie w rozwoju czasopisma naukowego. Dr Krzysztof Siewicz (Centrum Otwartej Nauki ICM UW, adiunkt w Katedrze Prawa Informatycznego WPiA UKSW)
  • Bazy danych i strona WWW jako element promocji i budowania marki czasopisma. Dr Aneta Drabek (Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego)
  • Jak budować widoczność czasopisma w Internecie i jak zwiększyć szanse na cytowania. Magdalena Bemke-Świtilnik
  • Otwarty dostęp do publikacji naukowych - często zadawane pytania. Wojciech Fenrich (Centrum Otwartej Nauki w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego)
  • Aktualnie obowiązujące zasady oceny czasopism i konstrukcja “Wykazu czasopism punktowanych”. Dr Emanuel Kulczycki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicz w Poznaniu)

Organizator: Centrum Promocji Informatyki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78; email: pr@cpi.com.pl

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP