Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej informacji... więcej >

XXV seminarium w cyklu „Digitalizacja aktywności i usługi bibliotek cyfrowych. Wprowadzenie WEB 2.0 do praktyki bibliotek cyfrowych”, 19 luty 2015 r., Warszawa

Data dodania: 19.12.2014

Zapraszamy serdecznie do udziału w 25 seminarium w cyklu DIGITALIZACJA, które odbędzie się 14 stycznia 2015 r. tym razem pod tytułem: AKTYWNOŚCI I USŁUGI BIBLIOTEK CYFROWYCH, WPROWADZANIE WEB 2.0 DO PRAKTYKI BIBLIOTEK CYFROWYCH.

Nad wydarzeniem patronat objął portal sbp.pl

W programie seminarium znalazły się informacje dot. cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych (ACADEMICA), które przedstawi prof. dr hab. Włodzimierz Bolecki z Instytutu Badań Literackich PAN. Będziecie Państwo mogli wysłuchać wykładu i wziąć udział w dyskusji przedstawiając swoje doświadczenia i problemy na temat udziału użytkowników w tworzeniu i rozwoju bibliotek cyfrowych. Dowiedzą się Państwo o Web 2.0, o udostępnianiu zbiorów instytucji kultury oraz o udostępnianiu usług o charakterze społecznościowym dla użytkowników bibliotek cyfrowych. Prawnicy opowiedzą o aspektach prawnych nowych technologiach w bibliotekach cyfrowych oraz o ponownym udostępnianiu informacji sektora publicznego w stosunku do biblioteki cyfrowej.

Całość spotkania poprowadzi dr Henryk Hollender, Dyrektor Biblioteki Uczelnianej, Uczelnia Łazarskiego.

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2015/aubc/formularz_pr10.php

PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2015/aubc/index.php
a w nim:

  • ACADEMICA – cyfrowa wypożyczalnia publikacji naukowych, prof. dr hab. Włodzimierz Bolecki (Instytut Badań Literackich PAN, Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej)
  • Udostępnianie usług o charakterze społecznościowych dla użytkowników bibliotek cyfrowych, dr Grzegorz Gmiterek (Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych, Uniwersytet Warszawski)
  • Udział użytkowników w tworzeniu i rozwoju bibliotek cyfrowych, dr Henryk Hollender (Uczelnia Łazarskiego)
  • Web 2.0, a udostępnianie zbiorów instytucji kultury, Marcin Werla (Poznańskie Centrum Superkomputerowo - Sieciowe)
  • Cyfrowe katalogi kartkowe oraz prezentacja i udostępnianie zeskanowanych zbiorów, Maciej Chojnacki (Digital-Center)
  • Ponowne udostępnianie informacji sektora publicznego a biblioteki cyfrowe, Barbara Szczepańska (Kancelaria Prawna Hogan Lovels)
  • Aspekty prawne nowych technologii w bibliotekach cyfrowych, Adwokat Piotr Łada

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78; email: pr@cpi.com.pl

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP