Polecamy

V Forum Informatyki w Instytucjach Kultury „Archiwa cyfrowe w instytucjach kultury (galerie, biblioteki, archiwa, muzea), 26 luty 2015 r., Warszawa

Zapraszamy do udziału w zaplanowanym na 26 lutego 2015 r. V Forum Informatyki w Instytucjach Kultury, które tym razem będzie obejmowało tematykę archiwów cyfrowych w galeriach, bibliotekach, archiwach i muzeach.

Nad wydarzeniem patronat objąłe SBP.

W programie zostanie poruszonych wiele zagadnień. Dowiedzą się Państwo o oddolnych archiwach cyfrowych w Polsce, jak przezwyciężać problemy związane z prowadzeniem niezależnego archiwum. Pokazane będzie, w jaki sposób można zbudować archiwum cyfrowe w instytucji kultury. Jak planować strategię i wykorzystywać nowe technologie. Podczas wykładu przedstawione zostanie, w jaki sposób można cyfrowo opowiadać historię remiksując zdigitalizowane dokumenty, które są dostępne w archiwach cyfrowych instytucji kultury. Podczas wykładu i dyskusji poruszone zostanie zagadnienie dot. roli Wikipedii w uzupełnianiu treści cyfrowych archiwów w obszarze kultury.

Na zakończenie seminarium dowiedzą się Państwo jakie zbiory z archiwów cyfrowych można udostępniać i kto jest do tego upoważniony.

Bogaty i ciekawy program seminarium, prezentowany przez wysokiej klasy specjalistów na pewno spełni Państwa oczekiwania.

PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie http://www.cpi.com.pl/imprezy/2015/fik/index.php a w nim:

  • Oddolne archiwa cyfrowe w Polsce, Katarzyna Ziętal (Ośrodek KARTA)
  • Budowanie archiwum cyfrowego w instytucji kultury, Marcin Wilkowski (Fundacja Nowoczesna Polska)
  • Planowanie strategii wykorzystania nowych technologii w instytucjach kultury, Zuzanna Stańska (Moiseum)
  • Cyfrowe opowiadanie historii - remiksowanie zdigitalizowanych dokumentów, dostępnych w archiwach cyfrowych instytucji kultury, Radosław Bomba (Instytut Kulturoznawstwa UMCS)
  • Rola Wikipedii w uzupełnianiu treści cyfrowych archiwów w obszarze kultury, Tomasz Ganicz (Prezes Stowarzyszenia Wikimedia Polska)
  • Ponowne wykorzystywanie informacji publicznych w sektorze kultury, dr Alek Tarkowski (Centrum Cyfrowe Projekt: Polska)
  • Archiwa cyfrowe - jakie zbiory można udostępniać. Reprinty starych gazet, wydawnictw, katalogów - kto jest uprawniony? Archiwalne materiały audio-wizualne a dozwolony użytek., dr Sybilla Stanisławska-Kloc (Uniwersytet Jagielloński)

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2015/fik/formularz_pr10.php

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78; email: pr@konferencja.com.pl

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP