Polecamy
Andrzej Buck, Monika Simonjetz, Dawid Kotlarek 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

V Forum Informatyki w Instytucjach Kultury „Archiwa cyfrowe w instytucjach kultury (galerie, biblioteki, archiwa, muzea), 26 luty 2015 r., Warszawa

Zapraszamy do udziału w zaplanowanym na 26 lutego 2015 r. V Forum Informatyki w Instytucjach Kultury, które tym razem będzie obejmowało tematykę archiwów cyfrowych w galeriach, bibliotekach, archiwach i muzeach.

Nad wydarzeniem patronat objąłe SBP.

W programie zostanie poruszonych wiele zagadnień. Dowiedzą się Państwo o oddolnych archiwach cyfrowych w Polsce, jak przezwyciężać problemy związane z prowadzeniem niezależnego archiwum. Pokazane będzie, w jaki sposób można zbudować archiwum cyfrowe w instytucji kultury. Jak planować strategię i wykorzystywać nowe technologie. Podczas wykładu przedstawione zostanie, w jaki sposób można cyfrowo opowiadać historię remiksując zdigitalizowane dokumenty, które są dostępne w archiwach cyfrowych instytucji kultury. Podczas wykładu i dyskusji poruszone zostanie zagadnienie dot. roli Wikipedii w uzupełnianiu treści cyfrowych archiwów w obszarze kultury.

Na zakończenie seminarium dowiedzą się Państwo jakie zbiory z archiwów cyfrowych można udostępniać i kto jest do tego upoważniony.

Bogaty i ciekawy program seminarium, prezentowany przez wysokiej klasy specjalistów na pewno spełni Państwa oczekiwania.

PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie http://www.cpi.com.pl/imprezy/2015/fik/index.php a w nim:

  • Oddolne archiwa cyfrowe w Polsce, Katarzyna Ziętal (Ośrodek KARTA)
  • Budowanie archiwum cyfrowego w instytucji kultury, Marcin Wilkowski (Fundacja Nowoczesna Polska)
  • Planowanie strategii wykorzystania nowych technologii w instytucjach kultury, Zuzanna Stańska (Moiseum)
  • Cyfrowe opowiadanie historii - remiksowanie zdigitalizowanych dokumentów, dostępnych w archiwach cyfrowych instytucji kultury, Radosław Bomba (Instytut Kulturoznawstwa UMCS)
  • Rola Wikipedii w uzupełnianiu treści cyfrowych archiwów w obszarze kultury, Tomasz Ganicz (Prezes Stowarzyszenia Wikimedia Polska)
  • Ponowne wykorzystywanie informacji publicznych w sektorze kultury, dr Alek Tarkowski (Centrum Cyfrowe Projekt: Polska)
  • Archiwa cyfrowe - jakie zbiory można udostępniać. Reprinty starych gazet, wydawnictw, katalogów - kto jest uprawniony? Archiwalne materiały audio-wizualne a dozwolony użytek., dr Sybilla Stanisławska-Kloc (Uniwersytet Jagielloński)

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2015/fik/formularz_pr10.php

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78; email: pr@konferencja.com.pl

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP