Polecamy
red. nauk. Jacek Puchalski 99,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL... więcej >

Warsztaty grywalizacyjne „Projekty w bibliotekach - działanie i finansowanie”, 19 marca 2015 r., Warszawa

Data dodania: 16.01.2015

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty grywalizacyjne „Projekty w bibliotekach - działanie i finansowanie”, które odbędą się 19 marca 2015 roku w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Gocławskiej 4 w Warszawie.

Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników bibliotek i innych instytucji kultury, samorządów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i osób indywidualnych, które chciałyby rozwinąć swoje kompetencje pracy projektowej, w tym pozyskiwania partnerów i środków na realizację własnych projektów.

Warsztaty odbędą się z wykorzystaniem grywalizacji - atrakcyjnego sposobu angażowania uczestników poprzez mechanizmy stosowane w grach (m.in. komputerowych). Dzięki nim ludzie z przyjemnością wykonują czynności, które wcześniej uznawali za mało ciekawe lub rutynowe. Osoby uczestniczące:

  • dowiedzą się czym jest projekt, z jakich elementów się składa, kiedy jest innowacyjny;
  • przećwiczą z kim warto realizować projekty i dlaczego (gra);
  • poznają różne ciekawe propozycje projektów bibliotecznych (dobre praktyki);
  • dowiedzą się jak wiele jest źródeł finansowania takich projektów, gdzie ich szukać i jak wypełniać wniosek projektowy;
  • dowiedzą się jak sobie radzić z problemami, które występują w pracy z projektami;
  • poznają przykłady grywalizacji bibliotecznych i nie tylko oraz praktycznie wezmą udział w jednej z nich.

Warsztaty prowadzić będzie Elżbieta Maruszczak: główny specjalista ds. opracowywania i wdrażania projektów w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie; od 15 lat przygotowuje, realizuje, wspomaga i rozlicza projekty lokalne, regionalne, krajowe i międzynarodowe, także inwestycyjne, ze środków krajowych i zagranicznych. Ostatnio często organizuje i promuje grywalizacje (zob. filmik: https://www.youtube.com/watch?v=ZuFqRtsnPW8&feature=youtu.be i transmisję ze spotkania w ramach projektu Fundacji Orange: https://vimeo.com/113704774). Prowadzi także szkolenia nt. przygotowywania i wdrażania projektów, w tym między innymi nt. planowania projektowego, przygotowywania wniosków o dofinansowanie projektów miękkich i twardych do różnych programów krajowych i unijnych, zarządzania zespołem projektowym, rozliczania projektów, planowania strategicznego. Prywatnie lubi ludzi, koty, czytanie, gry i jazdę na rowerze.

Koszt udziału w warsztatach: 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe, certyfikat, możliwość osobistych konsultacji z prowadzącym, aktualne czasopismo SBP.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP