Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

Konferencja „Cyfrowo Wykluczeni”, 17 marca 2015 r., Warszawa

Data dodania: 27.01.2015

Zapraszamy do udziału w konferencji Cyfrowo Wykluczeni organizowanej 17 marca w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Podczas wydarzenia zostaną m.in. ogłoszone wyniki VI edycji konkursu „Strona Internetowa bez Barier” organizowanego przez Fundację Widzialni oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Konkurs ma wyłonić i nagrodzić serwisy internetowe najlepiej dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych i pozostałych narażonych na wykluczenie cyfrowe.

  • Termin: 17 marca 2015 r. w godzinach 10.00-13.00
  • Miejsce: Sejm RP ul. Wiejska 4/6/8 Warszawa, Sala Kolumnowa

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o wypełnienie Formularza zgłoszeniowego dostępnego na tej stronie. Ilość miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Konferencja będzie w pełni dostępna dla osób o specjalnych potrzebach poprzez: tłumaczenie na język migowy, napisy na żywo, pętla indukcyjna. Całość będzie transmitowana on-line. Miejsce konferencji jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Ponadto osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać ze wsparcia asystentów.

Zaprezentowany zostanie też Raport Dostępności 2015 - druga edycja badania stanu dostępności serwisów internetowych administracji publicznej w Polsce. W badaniu wzięli udział eksperci Fundacji Widzialni oraz użytkownicy z niepełnosprawnościami z różnych grup narażonych na wykluczenie cyfrowe. Według badań Fundacji z 2013 roku, jedynie 1,7% stron www instytucji publicznych spełniała minimalne wymagania dostępności dla osób o specjalnych potrzebach.

Jak sytuacja wygląda dzisiaj? Podczas konferencji poznamy stan dostępności 109 serwisów, w tym strony www Sejmu, Senatu, Prezydenta, Kancelarii Premiera, Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego oraz ministerstw i stron instytucji im podległych. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z kwietnia 2012 r. instytucjom zostały już tylko 4 miesiące na dostosowanie swoich serwisów do standardu dostępności WCAG 2.0.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP