Polecamy
Ewelina Palian-Kobiela 35,00 PLN

1024x768 Normal 0 21 false false false... więcej >

Warsztaty „Rola i zadania ABI-ego w bibliotece w świetle nowych przepisów z zakresu ochrony danych osobowych”, 23 kwietnia 2015 r., Warszawa - III termin

Data dodania: 30.01.2015

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty poświęcone ochronie danych osobowych w bibliotece, które odbędą się 23 kwietnia 2015 roku w siedzibie Wydawnictwa SBP, w Warszawie, ul. Konopczyńskiego 5/7.

Celem warsztatów jest omówienie zmian w przepisach o ochronie danych osobowych, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2015 r. i ich konsekwencji dla bibliotek, szczególnie w odniesieniu do osób pełniących funkcje Administratorów Bezpieczeństwa Informacji (ABI). W trakcie warsztatów przedstawione zostaną wymagania wobec ABI-ego, jego obowiązki wynikające z ustawy, nowe zasady rejestrowania zbiorów danych osobowych, zasady prowadzenia dokumentacji.

Warsztaty skierowane są do osób wykonujących funkcje Administratorów Bezpieczeństwa Informacji oraz kandydatów do pełnienia tych funkcji w bibliotekach. Dzięki spotkaniu uczestnicy uzyskają podstawową wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych w bibliotekach, zadań ABI-ego, w tym związanych z prowadzeniem dokumentacji, rejestracją zbiorów, sprawozdawczością dla GIODO.

Uczestnicy warsztatów otrzymają wzory dokumentów potrzebne w codziennej pracy ABI oraz materiały poszkoleniowe zawierające instrukcje postępowania oraz komentarze do zadań ABI na podstawie ustawy i rozporządzeń.

Warsztaty poprowadzi Sylwia Czub-Kiełczewska, pracownik działu strategii i rozwoju MAK-a+ w warszawskim oddziale Instytutu Książki. Prowadzi serwisy internetowe MAK-a+, jest redaktorem naczelnym BIP-u, koordynuje realizację przepisów dot. ochrony danych osobowych w warszawskim oddziale Instytutu Książki, autorka programów i trener szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych, autorka cyklu artykułów na ten temat w „Bibliotekarzu”, które ukazały się w 2014 r., , prowadzi bloga dot. ochrony danych osobowych w bibliotekach www.sylwiaczub.pl

 

Koszt udziału w warsztatach: 195 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe, certyfikat, możliwość osobistych konsultacji z prowadzącym, aktualne czasopismo SBP.

UWAGA! Rezygnacja z uczestnictwa w warsztatach będzie honorowana tylko do 20 kwietnia 2015 r.

 

Kontakt:

Małgorzata Szmigielska, tel. 22 608 28 25, m.szmigielska@sbp.pl
Małgorzata Dargiel-Kowalska, tel. 22 608 28 27, biuro@sbp.pl

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP