Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Warsztaty „Grafika komputerowa dla niegrafików: jak zostać grafikiem, korzystając z darmowych narzędzi online?”, 17 kwietnia 2015 r., Warszawa

Data dodania: 25.02.2015

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga - Południe m.st. Warszawy zapraszają na warsztaty „Grafika komputerowa dla niegrafików: jak zostać grafikiem, korzystając z darmowych narzędzi online?”, które odbędą się 17 kwietnia w siedzibie biblioteki przy ul. ul. Meissnera 5 w Warszawie.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak poprawić zdjęcie, stworzyć grafikę na bloga lub do mediów społecznościowych, infografikę, plakat, chmurę tagów, zaproszenie, wizytówkę, kartkę świąteczną, prezentację, pokaz slajdów lub inną formę graficzną? Jeśli potrzebujesz takich umiejętności w pracy, lecz jeszcze ich nie masz albo posiadasz je, ale chcesz udoskonalić technikę, nie masz dużo czasu i pieniędzy na korzystanie z drogich komercyjnych programów, to szkolenie jest dla Ciebie!

Celem szkolenia jest nabycie kompetencji z zakresu tworzenia i edycji różnych form grafiki komputerowej, którą z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej pracy.

Na szkoleniu dowiesz się m.in:

  • czym różnią się różne formy grafik i ich formaty, a także czym jest rozdzielczość i których narzędzi użyć w konkretnych sytuacjach;
  • gdzie szukać zdjęć i grafik oraz jak wykorzystywać je zgodnie z prawem;
  • jak edytować i poprawiać zdjęcia;
  • jak stworzyć grafikę na bloga lub do mediów społecznościowych, infografikę, plakat, chmurę tagów, zaproszenie, wizytówkę, kartkę świąteczną, prezentację lub pokaz slajdów i inne formy graficzne;
  • gdzie i w jaki sposób możesz wykorzystywać stworzone przez siebie projekty.

Korzyści, które wyniesiesz ze szkolenia:

  • wzbogacenie wiedzy na temat grafiki komputerowej;
  • pozyskanie wiedzy na temat praw autorskich i wolnych licencji;
  • nabycie umiejętności tworzenia szybkich i efektownych projektów graficznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej pracy.

Zajęcia poprowadzi Tomasz Kasperczyk – grafik komputerowy i operator DTP, webmaster. Zajmuje się projektowaniem i przygotowaniem do druku materiałów reklamowych, książek, czasopism i katalogów. Administruje portale internetowe, realizuje projekty stron internetowych i prezentacji multimedialnych. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich oraz firmą Silleo, m.in. jako trener, grafik oraz specjalista ds. promocji. Projektuje także okładki książek. Autor artykułów dotyczących rynku wydawniczego.
W wykonywanych projektach chętnie łączy różne techniki komputerowe oraz innowacyjne narzędzia internetowe.

Koszt udziału w warsztatach: 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe, certyfikat, możliwość osobistych konsultacji z prowadzącym oraz aktualne czasopismo SBP.

UWAGA! Rezygnacja z uczestnictwa w warsztatach będzie honorowana tylko do 14 kwietnia 2015 r.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP