Polecamy

Warsztaty grywalizacyjne „Projekty w bibliotekach - działanie i finansowanie”, 11 czerwca 2015 r., Warszawa

Data dodania: 25.03.2015

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty grywalizacyjne „Projekty w bibliotekach - działanie i finansowanie”, które odbędą się 11 czerwca 2015 roku w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Gocławskiej 4 w Warszawie.

Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników bibliotek i innych instytucji kultury, samorządów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i osób indywidualnych, które chciałyby rozwinąć swoje kompetencje pracy projektowej, w tym pozyskiwania partnerów i środków na realizację własnych projektów.

Warsztaty odbędą się z wykorzystaniem grywalizacji - atrakcyjnego sposobu angażowania uczestników poprzez mechanizmy stosowane w grach (m.in. komputerowych). Dzięki nim ludzie z przyjemnością wykonują czynności, które wcześniej uznawali za mało ciekawe lub rutynowe. Osoby uczestniczące:

  • dowiedzą się czym jest projekt, z jakich elementów się składa, kiedy jest innowacyjny;
  • przećwiczą z kim warto realizować projekty i dlaczego (gra);
  • poznają różne ciekawe propozycje projektów bibliotecznych (dobre praktyki);
  • dowiedzą się jak wiele jest źródeł finansowania takich projektów, gdzie ich szukać i jak wypełniać wniosek projektowy;
  • dowiedzą się jak sobie radzić z problemami, które występują w pracy z projektami;
  • poznają przykłady grywalizacji bibliotecznych i nie tylko oraz praktycznie wezmą udział w jednej z nich.

Warsztaty prowadzić będzie Elżbieta Maruszczak: główny specjalista ds. opracowywania i wdrażania projektów w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie; od 15 lat przygotowuje, realizuje, wspomaga i rozlicza projekty lokalne, regionalne, krajowe i międzynarodowe, także inwestycyjne, ze środków krajowych i zagranicznych. Ostatnio często organizuje i promuje grywalizacje (zob. filmik: https://www.youtube.com/watch?v=ZuFqRtsnPW8&feature=youtu.be i transmisję ze spotkania w ramach projektu Fundacji Orange: https://vimeo.com/113704774). Prowadzi także szkolenia nt. przygotowywania i wdrażania projektów, w tym między innymi nt. planowania projektowego, przygotowywania wniosków o dofinansowanie projektów miękkich i twardych do różnych programów krajowych i unijnych, zarządzania zespołem projektowym, rozliczania projektów, planowania strategicznego. Prywatnie lubi ludzi, koty, czytanie, gry i jazdę na rowerze.

Koszt udziału w warsztatach: 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe, certyfikat, możliwość osobistych konsultacji z prowadzącym, aktualne czasopismo SBP.

UWAGA! Rezygnacja z uczestnictwa w warsztatach będzie honorowana tylko do 8 czerwca 2015 r.

 

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP