Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację bibliotekarską u... więcej >

Warsztaty „Aktywne formy pracy z czytelnikiem - Jak dyskutować o książkach?”, 15 października 2015 r., Warszawa

Data dodania: 14.08.2015

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty „Aktywne formy pracy z czytelnikiem - Jak dyskutować o książkach?”, które odbędą się 15 października 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, ul. Meissnera 5 w Warszawie. 

Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z wybranymi metodami organizowania dyskusji, szczególnie przydatnymi w pracy z książką i z czytelnikiem. Zaprezentowane metody i techniki sprzyjają ożywieniu kontaktów w grupie, inicjują wymianę opinii czytelników o książce, ułatwiają zbudowanie przestrzeni do mówienia o emocjach czytelniczych.

Tematy do dyskusji podczas warsztatów (zob. PROGRAM):

  • Książki jako łącznik między pokoleniami.
  • Lektury szkolne – moje za i przeciw.
  • Jak zachęcić do czytania?

Zdobyte umiejętności pozwolą uczestnikom na urozmaicenie prowadzonych przez nich spotkań w bibliotekach. Szkolenie jest kontynuacją warsztatów, które odbyły się w czerwcu 2014 r. Mogą uczestniczyć w nim zarówno osoby, które brały udział w części pierwszej, jak i nowi uczestnicy. Program dwóch części jest całkowicie różny. Jest podstawą do samodzielnego wyboru metody prowadzenia spotkania i dyskusji w zależności od charakteru planowanych zajęć z grupą młodych czytelników. Aktywny udział w warsztatach zainspiruje zwłaszcza do odejścia od szkolnego nastawienia do dyskusji wokół książek, co jest dziś szczególnie istotne podczas pracy z młodym czytelnikiem.

Warsztaty prowadzić będzie dr Grażyna Walczewska-Klimczak - adiunkt w Instytucie Książki i Czytelnictwa BN, m.in. współautor programu Kursu Kwalifikacyjnego „Arteterapia - Kultura przeciw Wykluczeniu” dla Narodowego Centrum Kultury, współautor i realizator programu tygodniowych warsztatów dla instruktorów działów metodycznych bibliotek wojewódzkich „Inna biblioteka. Między stronami, między wierszami”, rzeczoznawca w zespole opracowującym program specjalizacji „Animacja kultury w środowisku lokalnym” dla Państwowych Pomaturalnych Studiów Kształcenia Animatorów i Bibliotekarzy, autorka publikacji „Animacja czytelnictwa dziecięcego. Koncepcje - doświadczenia – postulaty” oraz „Młodzież w świetle najnowszych badań”.

Koszt udziału w warsztatach to 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe, certyfikat, możliwość osobistych konsultacji z prowadzącym oraz najnowszy numer miesięcznika Wydawnictwa SBP.

UWAGA! Rezygnacja z uczestnictwa w warsztatach będzie honorowana tylko do 12 października 2015 r.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP