Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

Kurs e-learningowy „Podstawy grafiki rastrowej w programie PIXLR”, 23 listopada - 11 grudnia 2015 r.

Data dodania: 19.10.2015

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza do udziału w kursie e-learningowym „Podstawy grafiki rastrowej w programie PIXLR”, który odbędzie się w dniach 23 listopada - 11 grudnia 2015 r. na platformie e-learningowej SBP.

Szkolenie wprowadza w świat obróbki zdjęć. Kadrowanie, poprawa jakości, zmiana koloru wybranych fragmentów, retusz zdjęć oraz fotomontaże, to tylko niektóre z zadań. Aby je osiągnąć, w trakcie szkolenia prezentowane są narzędzia graficzne dostępne w programie PIXLR. Program PIXLR jest darmowym, polskojęzycznym narzędziem w chmurze, który nie wymaga instalacji. Można z niego korzystać z każdego komputera a wyniki pracy zapisywać na zdalnym dysku.

Szkolenie dedykowane jest osobom, które mają niewielkie lub żadne doświadczenie z obróbką grafiki komputerowej, a chciałyby poznać podstawy pracy z edytorem graficznym.

Wymagane oprogramowanie 
Szkolenie prowadzone jest na platformie e- learningowej SBP z wykorzystaniem platformy Moodle, która jest oprogramowaniem serwerowym, co oznacza, że jej użytkownicy (prowadzący i uczestnicy) nie muszą instalować go na komputerach, których używają na co dzień. Jedynym oprogramowaniem, które powinni posiadać jest przeglądarka internetowa (zalecane Mozilla Firefox, Chrome) oraz dostęp do Internetu.

Prowadzący szkolenie 
Szkolenie prowadzić będzie Dariusz Kwiecień - pracownik Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, współpracujący ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich.

Opis szkolenia 
Organizatorem szkolenia jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Kurs obejmuje 20 godzin dydaktycznych. Uczestnicy mają całodobowy dostęp do platformy, materiałów szkoleniowych, treści zadań. W miarę potrzeb korzystają ze wsparcia trenerów na Forum Pomocy.

Procedury komunikacji 
W trakcie szkolenia będą wykorzystywane narzędzia komunikacji, a więc Forum aktualności, Forum pomocy, wiadomości, a także poczta elektroniczna.

Sposób oceny i certyfikacja udziału w szkoleniu 
Za wykonanie poszczególnych zadań są przydzielane punkty. Przy ocenie głównymi kryteriami są: terminowość wykonania zadania oraz wykonanie go zgodnie z poleceniem i standardem wykonania. Osoby które wykonają wszystkie zadania i uzyskają minimum 75% ogólnej liczby punktów, zaliczą szkolenie. Zaświadczenia o ukończeniu kursu zostaną przesłane uczestnikom przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Koszt: 190 zł + VAT (rabat 10% dla członków SBP)

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP