Polecamy
35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

V Międzynarodowa konferencja naukowa „Kultura czytelnicza młodego pokolenia”, 20-21 października 2016 r., Łódź

Data dodania: 17.02.2016

V Międzynarodowa konferencja naukowa „Kultura czytelnicza młodego pokolenia” odbędzie się w dniach 20-21 października 2016 w Łodzi.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu badaczy i praktyków z całego świata, forum wymiany myśli, na którym prezentowany jest aktualny stan badań kultury czytelniczej dzieci i młodzieży oraz dobre praktyki w zakresie jej krzewienia. Międzynarodowy wymiar konferencji ułatwia globalne spojrzenie na zagadnienia będące jej przedmiotem i umożliwia wymianę refleksji, spostrzeżeń i doświadczeń.

 

Międzynarodowa konferencja naukowa "Kultura czytelnicza młodego pokolenia" to cykl spotkań o ugruntowanej już tradycji, które łączą rozważania teoretyczne z prezentacją dobrych praktyk nauczycieli i bibliotekarzy. Pierwsze odbyło się pod nazwą Czytanie i bajanie w teorii i praktyce (2010), drugie: Dziecko w świecie książki i mediów (2012). Decyzją komitetu naukowego konferencji - od trzeciej edycji, która miała miejsce w 2014 roku - kolejne spotkania odbywają się pod nazwą ogólną Kultura czytelnicza młodego pokolenia, bez podtytułów.

 

Organizatorami konferencji są Katedra Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Muzeum Miasta Łodzi. Współpraca instytucji akademickiej z placówką o profilu historyczno-edukacyjnym inspiruje do połączenia dyskursu teoretycznego z prezentacją dobrych praktyk nauczycieli, bibliotekarzy, pedagogów i edukatorów. Dodatkowym walorem dla obradujących są zabytkowe wnętrza pałacu Rodziny Poznańskich, jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków miasta Łodzi, który co dwa lata staje się siedzibą konferencji oraz zwiedzanie ekspozycji muzealnych ujęte w programie.

http://konfkbin.uni.lodz.pl/index.php/pl/

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP