Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Warsztaty „Prawa autorskie i prawa pokrewne w działalności bibliotek”, 22 kwietnia 2016 r., Warszawa

Data dodania: 19.02.2016

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza 22 kwietnia 2016 roku na warsztaty dla bibliotekarzy pt. „Prawa autorskie i prawa pokrewne w działalności bibliotek”. Warsztaty odbędą się w siedzibie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Praga - Południe m.st. Warszawy przy ul. Meissnera 5, w godzinach od 10.00 do 15.00.

Cele warsztatów jest zapoznanie uczestników ze zmianami prawnymi, jakie weszły w życie w ostatnim okresie oraz odniesienie regulacji prawnych do praktyki bibliotecznej.

Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się m.in. co narzuca nowelizacja ustawy w zakresie dozwolonego użytku bibliotecznego, korzystania z dzieł osieroconych, czasu ochrony i przedawniania się roszczeń oraz na co zwracać uwagę przy zawieraniu umów z autorami, organizacji wystaw, korzystaniu z utworów w Internecie, jakie są prawa autorskie w stosunkach pracowniczych itp.

Warsztaty poprowadzi Rafał Golat - radca prawny w Biurze Obsługi Prawnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autor publikacji z zakresu m.in. prawa kultury oraz prawa autorskiego.

Koszt udziału w warsztatach: 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe i najnowszy numer czasopisma SBP oraz certyfikat.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP