Polecamy
Aleksander Radwański 6,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Warsztaty „ABC ochrony danych osobowych w bibliotece, która nie powołała ABI”, 15 kwietnia 2016 r., Warszawa

Data dodania: 02.03.2016

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty „ABC ochrony danych osobowych w bibliotece, która nie powołała ABI”, które odbędą się 15 kwietnia 2016 r. w Warszawie w siedzibie Wydawnictwa SBP przy ul. Konpczyńskiego 5/7.

Celem warsztatów jest omówienie zmian w przepisach o ochronie danych osobowych, pod kątem bibliotek, które nie powołały ABI. Jakie tak naprawdę mają obowiązki i jak się z nich wywiązać. Na warsztatach zostaną omówione wszystkie podstawowe elementy przetwarzania danych zgodnie z przepisami. Podczas warsztatów zostanie omówiona krok po kroku dokumentacja przetwarzania danych osobowych oraz wykonane "na żywo" zgłoszenie i aktualizacja zbioru w GIODO.

Szkolenie poprowadzi Sylwia Czub-Kiełczewska, pracownik działu strategii i rozwoju MAK-a+ w warszawskim biurze Instytutu Książki. Absolwentka studiów podyplomowych "ochrona danych osobowych i informacji niejawnych" na Wydziale Prawa i Administracji UKSW. Redaktor BIP-u Instytutu Książki i strony MAK+. Odpowiedzialna za koordynację realizacji przepisów dot. ochrony danych osobowych w Instytucie Książki, autorka programów i trener szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych, autorka cyklu artykułów na ten temat w „Bibliotekarzu”, które ukazują się od 2014 r., prowadzi bloga dot. ochrony danych osobowych w bibliotekach sylwiaczub.pl

Ponadto uczestnicy otrzymają:

  1. Prezentację z warsztatów
  2. Prezentację zgłoszenia/aktualizacji zbioru danych w GIODO, która była omawiana na warsztatach
  3. Wzory dokumentów: upoważnienie, oświadczenie, ewidencja upoważnień.
  4. Prostą prezentację, na podstawie której możliwe będzie szybkie stworzenie polityki bezpieczeństwa i instrukcji zarządzania systemami informatycznymi, w oparciu o informacje uzyskane na szkoleniu.
  5. Listę najczęściej występujących zbiorów danych osobowych, która ułatwi wyszczególnienie wykazu zbiorów w polityce bezpieczeństwa.
  6. Gotowe zapisy do zastosowania w polityce i instrukcji.

Koszt udziału w warsztatach: 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe, egzemplarz miesięcznika „Bibliotekarz”, możliwość osobistych konsultacji z prowadzącymi.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP