Polecamy
Małgorzata Kowalska 32,00 PLN 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

Warsztaty „Grafika komputerowa dla niegrafików – poziom II: Edycja zdjęć i tworzenie projektów w edytorze graficznym”; 13 maja 2016 r., Warszawa

Data dodania: 06.04.2016

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga - Południe m.st. Warszawy zapraszają na warsztaty „Grafika komputerowa dla niegrafików – poziom II: Edycja zdjęć i tworzenie projektów w edytorze graficznym”, które odbędą się 13 maja 2016 r. w siedzibie w siedzibie Biblioteki przy ul. Meissnera 5, w godzinach od 10.00 do 15.30.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak poprawić, wyretuszować, wykadrować zdjęcie lub wyciąć jego fragment, a następnie przygotować z jego wykorzystaniem projekt graficzny? Jeśli potrzebujesz takich umiejętności w pracy, lecz jeszcze ich nie masz, nie masz dużo czasu i pieniędzy na korzystanie z drogich komercyjnych programów, to szkolenie jest dla Ciebie!

Celem szkolenia jest nabycie kompetencji z zakresu obróbki zdjęć i tworzenia projektów z wykorzystaniem grafiki rastrowej, którą z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej pracy.

Szkolenie jest przeznaczone uczestników warsztatów pierwszego stopnia, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w zakresie obsługi konkretnego narzędzia graficznego. Uczestniczyć w nim mogą także osoby nie posiadające żadnego doświadczenia w zakresie obróbki zdjęć.

Tematyka zajęć skupi się za zasadach obróbki grafiki rastrowej - Uczestnicy warsztatów poznają zasady edycji zdjęć i przygotowywania projektów graficznych przy pomocy darmowego i dostępnego online programu graficznego PIXLR. Aplikacja ta stanowi znakomitą alternatywę dla komercyjnego programu Photoshop.

Na szkoleniu dowiesz się m.in:

  • jak edytować i poprawiać zdjęcia;
  • jak z ich wykorzystaniem stworzyć projekt graficzny
  • czym różnią się różne formaty zdjęć, czym jest rozdzielczość i których narzędzi użyć w konkretnych sytuacjach;
  • czy lepiej wykorzystać własne zdjęcia czy znalezione w internecie oraz jak wykorzystywać je zgodnie z prawem;

Korzyści, które wyniesiesz ze szkolenia:

  • nabycie umiejętności obróbki graficznej zdjęć.
  • wzbogacenie wiedzy na temat grafiki komputerowej;
  • pozyskanie wiedzy na temat praw autorskich i wolnych licencji;

Zajęcia poprowadzi Tomasz Kasperczyk – grafik komputerowy i operator DTP, webmaster. Zajmuje się projektowaniem i przygotowaniem do druku materiałów reklamowych, książek, czasopism i katalogów. Administruje portale internetowe, realizuje projekty stron internetowych i prezentacji multimedialnych. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich oraz firmą Silleo, m.in. jako trener, grafik oraz specjalista ds. promocji. Projektuje także okładki książek. Autor artykułów dotyczących rynku wydawniczego. 

W wykonywanych projektach chętnie łączy różne techniki komputerowe oraz innowacyjne narzędzia internetowe.

Koszt udziału w warsztatach: 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe i najnowszy numer czasopisma SBP.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP