Polecamy
Paulina Motylińska 28,00 PLN 35,00 PLN

Monografia poświęcona informacji zdrowotnej została przez Autorkę bardzo starannie przygotowana... więcej >

Warsztaty „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem”, Warszawa, 9 czerwca 2016

Data dodania: 25.04.2016

Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w dniu 9 czerwca, w godzinach 10-15 w Warszawie, ul. Konopczyńskiego 5/7 (siedziba Wydawnictwa SBP)

Celem szkolenia będzie zapoznanie pracowników bibliotek z niepełnosprawnością, jaką jest autyzm, aby przygotować ich i ułatwić obsługę czytelników z  autyzmem. Uczestnicy dowiedzą się, co należy zrobić, aby biblioteka stała się przyjazna osobom z autyzmem, jak rozpoznać czytelnika z zaburzeniami autystycznymi i jak radzić sobie z jego obsługą w różnych sytuacjach, w szczególności uzyskają odpowiedź na pytania: 

Czy biblioteka może być miejscem przyjaznym dla osób z autyzmem?
Czy osoba z autyzmem może zostać czytelnikiem Twojej biblioteki?
Jak przygotować się do pierwszej wizyty osoby z autyzmem w bibliotece?
Jakie trudności i ograniczenia może mieć osoba z autyzmem podczas wizyty w Twojej bibliotece?
O czym należy pamiętać podczas kontaktu z osobą z autyzmem?

Zaprezentowane zostaną propozycje rozwiązań przygotowanych w ramach projektu „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem”, realizowanygo w latach 2015-2016 przez SBP we współpracy z Fundacją SYNAPSIS. Opracowane na podstawie doświadczeń zestawy pomocy ułatwiają bibliotekarzom komunikację z osobami autystycznymi oraz dostosowanie oferty usług do ich potrzeb.  

Biblioteki, z których pracownicy wezmą udział w szkoleniu, zostaną wpisane na mapę bibliotek przyjaznych osobom z autyzmem.

Warsztaty poprowadzą:

Renata Werpachowska – psycholog, W Fundacji SYNAPSIS pracuje od 1994 roku prowadząc diagnozę i terapie osób ze spektrum autyzmu oraz szkolenia dla rodziców i profesjonalistów . Obecnie zajmuje się  terapią dorosłych osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.

Aleksandra Sztajerwald - animator społeczno-kulturowy, od 2008 roku związana z Fundacją SYNAPSIS, gdzie odpowiadała za działania promocyjne i wolontariat, a także za współpracę z placówkami kulturalnymi i bibliotekami.

Koszt udziału w warsztatach: 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, w tym drukowany poradnik, serwisy kawowe.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP