Polecamy
29,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Warsztaty „Niekonwencjonalne metody wspierania czytelnictwa dzieci i młodzieży: Poznaj swoje miasto”, 22 lipca 2016 r., Warszawa

Data dodania: 13.05.2016

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Goethe-Institut w Warszawie zapraszają na warsztaty polsko-niemieckie, które odbędą się w 22 lipca 2016 r. w godzinach 10-15 w siedzibie Goethe-Institut w Warszawie, ul. Chmielna 13a.

Warsztaty, adresowane do bibliotekarzy pracujących z dziećmi i młodzieżą, posłużą zdobyciu praktycznej wiedzy w zakresie kreatywnych metod wspierania czytelnictwa wśród młodego pokolenia, pozwolą odpowiedzieć na pytanie, jak otworzyć przed młodym czytelnikiem możliwości kryjące się w książkach i jak umożliwić mu odkrywanie świata mediów wszystkimi zmysłami.

W trakcie warsztatów, odbywających się pod hasłem „Poznaj swoje miasto”, uczestnicy pracować będą z książkami z literatury niemieckiej, które szczególnie nadają się do rozwijania wyobraźni i kształtowania sprawności językowej młodego czytelnika. Tematem wybranych książek jest „Miasto i ogród”.

Każde miasto, każdy jego zakątek kryje w sobie mnóstwo niespodzianek. Wszędzie można napotkać fascynujące domy, tajemnicze ogrody czy zagadkowe place. Jako miejsca literackie mogą one stać się inspiracją dla narracji za pomocą ilustracji lub tekstu. W trakcie warsztatów będziemy szukać możliwości kreatywnej pracy z książkami obrazkowymi i literaturą dziecięcą, w których ogrody i zaułki skrywają historie dla dzieci. Wspólnie z Kathrin Buchmann z LesArt, berlińskiego Centrum Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, uczestnicy wyruszą na poszukiwanie literackich zakątków. Potrzebne będą do tego wszystkie zmysły oraz rekwizyty.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie konsekutywne („na żywo”). Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach międzynarodowych. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty poprowadzi Kathrin Buchmann od 2012 roku jest dyrektorem ds. programowych w berlińskim Centrum Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej LesArt. Zajmuje się koncepcją i realizacją imprez literackich, projektów i wystaw. Studiowała językoznawstwo stosowane, germanistykę, literaturoznawstwo i bibliotekoznawstwo. Była dyrektorką biblioteki dla dzieci i młodzieży.

LesArt - Berlińskie Centrum Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej: Centrum LesArt zostało otwarte 2 kwietnia 1993 roku. Tego dnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej. LesArt opracowuje kreatywne modele kształcenia estetyczno-literackiego, wykorzystując wszystkie dziedziny sztuki i wszystkie rodzaje mediów. Punktem wyjścia są przy tym doświadczenia dzieci i młodzieży związane z ich życiem, czytaniem i oglądaniem obrazków. LesArt stał się miejscem spotkań dzieci, młodzieży i dorosłych ze wszystkich dzielnic Berlina i okolicznych miejscowości. LesArt współpracuje jako koordynator i partner przy organizacji przedsięwzięć związanych z literaturą dziecięcą i młodzieżową w Berlinie, Niemczech i poza ich granicami.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 80 zł + VAT.

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP