Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Warsztaty „Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji”, 19-20 września 2016 r., Warszawa

Data dodania: 13.06.2016

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty „Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji”, które odbędą się w dniach 19-20 września 2016 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie.

Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu doboru i wykorzystania odpowiednio dobranych tekstów stosowanych w edukacji, terapii oraz profilaktyce zdrowia dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Warsztaty, adresowane do bibliotekarzy, nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz psychologów, którzy chcą rozwijać umiejętności samodzielnego prowadzenia zajęć z elementami biblioterapii i poznać różnorodne metody pracy z uczniem, także z tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych i czytelniczych. Zajęcia poszerzają wiedzę z zakresu doboru literatury dla uczniów niechętnie czytających, z zaburzeniami dysleksji, ADHD oraz dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i borykających się z różnymi problemami i lękami. Warsztaty obejmują również zagadnienia terapeutycznej wartości lektur szkolnych oraz ćwiczenia zachęcające uczniów do czytania.

Warsztaty poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz - adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, Prezes Krakowskiego Koła Biblioterapeutów, trener stymulacji pamięci i szybkiego czytania, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii, członek Polskiej Sekcji IBBY w Warszawie. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 350 zł + VAT (10% zniżki dla członków SBP). Cena obejmuje: serwis kawowy; lunch w dniu 19 września; bogaty zestaw materiałów do zajęć, certyfikat Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich o ukończeniu kursu I stopnia Biblioterapii.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP