Polecamy
23,00 PLN 38,00 PLN

Celem katalogu jest próba stworzenia podstawowego zasobu biblioteki obsługującej dzieci w wieku od 0 do... więcej >

Biblioteka to ja! Więcej niż kongres, 17-18 listopada 2016 r., Łódź

Data dodania: 30.08.2016

Ruszyła rekrutacja na ogólnopolski kongres bibliotek „Biblioteka to ja!”, który odbędzie się 17-18 listopada w Fabryce Sztuki w Łodzi. Do udziału w kongresie zapraszamy bibliotekarki i bibliotekarzy z całej Polski, a także osoby współpracujące z bibliotekami (np. przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, studentów i pracowników naukowych). W wydarzeniu mogą uczestniczyć maksymalnie cztery osoby z jednej instytucji (w przypadku biblioteki rozumianej jako biblioteka główna wraz z filiami).

PRZEBIEG REKRUTACJI:

  • Osoby zainteresowane wypełniają wniosek pod adresem rejestracja.frsi.org.pl/pr/kongres_biblioteka_to_ja – liczy się czas, bo do udziału w wydarzeniu zostanie zakwalifikowanych 200 osób, które prześlą swoje zgłoszenie jako pierwsze.
  • Do 26 października 2016 roku FRSI prześle na adresy e-mail podane w zgłoszeniach: (a) informacje o wynikach rekrutacji; (b) w przypadku zakwalifikowania do udziału w wydarzeniu – linki do formularzy online, za pośrednictwem których będzie można zapisać się na dostępne prezentacje i warsztaty.
  • Do 4 listopada 2016 roku uczestnicy kongresu mają czas na wybór prezentacji i warsztatów, w których chcą wziąć udział.

Są energiczni, zaangażowani, pomysłowi. Otwarci i serdeczni. To ludzie tworzący biblioteki publiczne. Bibliotekarki i bibliotekarze, których znajdziemy w każdej, nawet najmniejszej polskiej miejscowości.

17 i 18 listopada spotkają się w Łodzi, by powiedzieć sobie i wszystkim wokół: biblioteka to moja praca, moja zaangażowanie, moja pasja. Biblioteka to ja!

Właśnie o tym będzie tegoroczny kongres bibliotek. Bibliotekarki i bibliotekarze, którzy wezmą w nim udział, będą rozmawiać o rolach, które pełnią na co dzień: o byciu aktywistką, liderem, menedżerką, trenerem, facylitatorką, powiernikiem, innowatorką, designerem, trendsetterką czy programistą.

Przekonają się, do czego przydadzą się im naprawdę nowe technologie i narzędzia, np. Virtual Reality, Snapchat czy Periscope. Dowiedzą się, jak rozwijać swoje kompetencje, by prowadzić działania z jeszcze większym rozmachem. Ale też jak pamiętać przy tym o sobie: jak dogonić uciekający czas, co zrobić, by opanować stres, jak nie brać za dużo na głowę i jak dzielić się zadaniami.

Wszystko odbędzie w niezwykłych przestrzeniach – XIX-wiecznych, pofabrycznych budynkach z czerwonej cegły. Bo w tym roku po raz pierwszy przenosimy się do innego miasta – na kongres zapraszamy do Fabryki Sztuki w Łodzi. Jest to miejska instytucja kultury mieszcząca się na terenie przedwojennych zakładów Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana. Fabryka prowadzi działania związane z edukacją kulturalną i artystyczną, a także inkubator przemysłów kreatywnych – Art_Inkubator.

Kolejne informacje o kongresie będziemy publikować już niebawem na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na kongresbibliotek.org

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP