Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Warsztaty „Czytanie strategią rozumnego inwestowania w przyszłość ucznia”, 21 września 2016 r., Warszawa

Data dodania: 07.09.2016

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty „Czytanie strategią rozumnego inwestowania w przyszłość ucznia”, które odbędą się 21 września 2016 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Warszawie przy ul. Gocławskiej 4.

Szkolenie adresowane jest do bibliotekarzy, nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz  psychologów, którzy chcą rozwijać umiejętności samodzielnego prowadzenia zajęć z elementami biblioterapii, poznać różnorodne metody pracy z uczniem,  także z tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych i czytelniczych. Warsztaty obejmą również zagadnienia terapeutycznej wartości lektur szkolnych oraz ćwiczenia zachęcające uczniów do czytania. Nawiązywać też będą do kierunków realizacji polityki oświatowej MEN na rok szkolny 2016/2017: Upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.

Warsztaty poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz - adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, Prezes Krakowskiego Koła Biblioterapeutów, trener stymulacji pamięci i szybkiego czytania, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii, członek Polskiej Sekcji IBBY w Warszawie. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej.

Koszt udziału to 150 zł + VAT (10% zniżki dla członków SBP). Cena obejmuje: serwis kawowy; bogaty zestaw materiałów do zajęć, certyfikat Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich o ukończeniu kursu I stopnia Biblioterapii.

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP