Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN 43,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by... więcej >

Warsztaty „Aktywne formy pracy z czytelnikiem - Jak dyskutować o książkach?”, 28 marca 2017 r., Warszawa

Data dodania: 11.01.2017

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty „Aktywne formy pracy z czytelnikiem - Jak dyskutować o książkach?”, które odbędą się 28 marca 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Gocławskiej 4 w Warszawie. 

Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z wybranymi metodami organizowania dyskusji, szczególnie przydatnymi w pracy z książką i z czytelnikiem. Zaprezentowane metody i techniki sprzyjają ożywieniu kontaktów w grupie, inicjują wymianę opinii czytelników o książce, ułatwiają zbudowanie przestrzeni do mówienia o emocjach czytelniczych.

Tematy do dyskusji podczas warsztatów (zob. PROGRAM):

  • Książki jako łącznik między pokoleniami.
  • Lektury szkolne – moje za i przeciw.
  • Jak zachęcić do czytania?

Zdobyte umiejętności pozwolą uczestnikom na urozmaicenie prowadzonych przez nich spotkań w bibliotekach. Szkolenie jest kontynuacją warsztatów, które odbyły się w latach 2015-2016. Mogą uczestniczyć w nim zarówno osoby, które brały udział w części pierwszej, jak i nowi uczestnicy. Program dwóch części jest całkowicie różny. Jest podstawą do samodzielnego wyboru metody prowadzenia spotkania i dyskusji w zależności od charakteru planowanych zajęć z grupą młodych czytelników. Aktywny udział w warsztatach zainspiruje zwłaszcza do odejścia od szkolnego nastawienia do dyskusji wokół książek, co jest dziś szczególnie istotne podczas pracy z młodym czytelnikiem.

Warsztaty prowadzić będzie dr Grażyna Walczewska-Klimczak - adiunkt w Instytucie Książki i Czytelnictwa BN, m.in. współautor programu Kursu Kwalifikacyjnego „Arteterapia - Kultura przeciw Wykluczeniu” dla Narodowego Centrum Kultury, współautor i realizator programu tygodniowych warsztatów dla instruktorów działów metodycznych bibliotek wojewódzkich „Inna biblioteka. Między stronami, między wierszami”, rzeczoznawca w zespole opracowującym program specjalizacji „Animacja kultury w środowisku lokalnym” dla Państwowych Pomaturalnych Studiów Kształcenia Animatorów i Bibliotekarzy, autorka publikacji „Animacja czytelnictwa dziecięcego. Koncepcje - doświadczenia – postulaty” oraz „Młodzież w świetle najnowszych badań”.

Koszt udziału w warsztatach to 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe, certyfikat, możliwość osobistych konsultacji z prowadzącym oraz najnowszy numer miesięcznika Wydawnictwa SBP.

UWAGA! Rezygnacja z uczestnictwa w warsztatach będzie honorowana tylko do 21 marca 2017 r.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Polecamy
Partnerzy