Polecamy

Warsztaty „O pieniądzach (i nie tylko) w bibliotekach. Metody i narzędzia edukacji ekonomicznej w bibliotekach”, 21 kwietnia 2017 r., Warszawa

Data dodania: 08.02.2017

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty „O pieniądzach (i nie tylko) w bibliotekach. Metody i narzędzia edukacji ekonomicznej w bibliotekach”, które odbędą się 21 kwietnia w siedzibie Biblioteki Publicznej na Pradze Południe przy ul. Meissnera 5 w Warszawie.

Warsztaty na temat edukacji ekonomicznej w bibliotekach – tego, do kogo i jaką ofertę mogą kierować biblioteki. Dzięki udziałowi w szkoleniu bibliotekarze poznają: narzędzia edukacyjne które mogą wykorzystywać w pracy, wartościowe (płatne i bezpłatne) źródła informacji, specjalistyczne bazy danych i serwisy elektroniczne oraz bibliografie dziedzinowe. Ponadto dowiedzą się, w jakich programach zewnętrznych związanych z edukacją finansową, przedsiębiorczością itp. mogą uczestniczyć biblioteki oraz gdzie mogą starać się o pozyskanie środków na działania w tym zakresie. Uzupełnienie treści przekazanych podczas warsztatów stanowić będą materiały dla uczestników, w których zebrane zostaną „w pigułce” najważniejsze poruszane kwestie oraz wskazówki umożliwiające późniejsze dalsze zgłębianie tej tematyki we własnym zakresie.

Warsztaty poprowadzi Urszula Biernacka - mgr Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ. Kustosz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, pracuje w Czytelni Informacji Biznesowej i Europejskiej jako koordynator jej zespołu. Zawodowo interesuje się tematyką edukacji ekonomicznej w bibliotekach, zwłaszcza w zakresie finansów osobistych, inwestycji oraz rynku pracy. Prowadzi szkolenia (m.in. warsztaty „Zaloguj się do pracy”, „Rynek pracy bez tajemnic”, „Informacja publiczna w bibliotekach”, indywidualne konsultacje dla osób poszukujących pracy) oraz organizuje w bibliotece wydarzenia w ramach zewnętrznych inicjatyw, jak: „E-biznes Festiwal”, „Krakowski Festiwal Odpowiedzialnego Biznesu”, „Dni Pracy, Edukacji i Szkoleń” czy „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”.

Cena udziału w warsztatach to 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP).

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP