Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by przede... więcej >

Warsztaty „O pieniądzach (i nie tylko) w bibliotekach. Metody i narzędzia edukacji ekonomicznej w bibliotekach”, 21 kwietnia 2017 r., Warszawa

Data dodania: 08.02.2017

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty „O pieniądzach (i nie tylko) w bibliotekach. Metody i narzędzia edukacji ekonomicznej w bibliotekach”, które odbędą się 21 kwietnia w siedzibie Biblioteki Publicznej na Pradze Południe przy ul. Meissnera 5 w Warszawie.

Warsztaty na temat edukacji ekonomicznej w bibliotekach – tego, do kogo i jaką ofertę mogą kierować biblioteki. Dzięki udziałowi w szkoleniu bibliotekarze poznają: narzędzia edukacyjne które mogą wykorzystywać w pracy, wartościowe (płatne i bezpłatne) źródła informacji, specjalistyczne bazy danych i serwisy elektroniczne oraz bibliografie dziedzinowe. Ponadto dowiedzą się, w jakich programach zewnętrznych związanych z edukacją finansową, przedsiębiorczością itp. mogą uczestniczyć biblioteki oraz gdzie mogą starać się o pozyskanie środków na działania w tym zakresie. Uzupełnienie treści przekazanych podczas warsztatów stanowić będą materiały dla uczestników, w których zebrane zostaną „w pigułce” najważniejsze poruszane kwestie oraz wskazówki umożliwiające późniejsze dalsze zgłębianie tej tematyki we własnym zakresie.

Warsztaty poprowadzi Urszula Biernacka - mgr Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ. Kustosz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, pracuje w Czytelni Informacji Biznesowej i Europejskiej jako koordynator jej zespołu. Zawodowo interesuje się tematyką edukacji ekonomicznej w bibliotekach, zwłaszcza w zakresie finansów osobistych, inwestycji oraz rynku pracy. Prowadzi szkolenia (m.in. warsztaty „Zaloguj się do pracy”, „Rynek pracy bez tajemnic”, „Informacja publiczna w bibliotekach”, indywidualne konsultacje dla osób poszukujących pracy) oraz organizuje w bibliotece wydarzenia w ramach zewnętrznych inicjatyw, jak: „E-biznes Festiwal”, „Krakowski Festiwal Odpowiedzialnego Biznesu”, „Dni Pracy, Edukacji i Szkoleń” czy „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”.

Cena udziału w warsztatach to 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP).

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP