Polecamy
Bogumiła Staniów 52,00 PLN

Książka autorstwa dr hab. Bogumiły Staniów prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, jest swoistą... więcej >

Forum dla Bibliotekarzy w ramach IV Kongresu Polonoznawców w Niemczech, 23 marca 2017 r.

Data dodania: 13.02.2017

Niemiecki Instytut Spraw Polskich w Darmstadt (Deutsches Polen-Institut) jest współorganizatorem Czwartego Kongresu Polonoznawców, który odbędzie się w dniach od 23 – 26.03.2017 we Frankfurcie nad Odrą i w Słubicach. W ramach Kongresu będzie miało miejsce Forum dla Bibliotekarzy, na które zapraszamy w czwartek 23.03.2017, pomiędzy godziną 10 a 14 w bibliotece Collegium Polonicum.

Forum przeznaczone jest dla bibliotekarzy z Niemiec, zajmujących się w swoich bibliotekach zbiorami literatury polskiej, tematem Polski oraz stosunków polsko-niemieckich, oraz dla bibliotekarzy z Polski tymi tematami zainteresowanych. Forum odbędzie się w języku niemieckim.

Rejestracja na nasze Forum odbywa się na stronie internetowej: http://www.polenforschung.de/anmeldung

Na stronie głównej www.polenforschung.de zamieszczane są na bieżąco wszelkie informacje dotyczące Kongresu, jak również możliwości noclegowych oraz innych kosztów.

Osoby, które chciałyby wziąć udział tylko w Forum dla Bibliotekarzy w dniu 23.03.2017, nie muszą uiszczać opłaty konferencyjnej. W tym wypadku prosimy, aby nie zgłaszały się na Kongres przez stronę internetową, tylko wysłały zgłoszenie bezpośrednio na niżej wymienione adresy e-mailowe.

Celem Forum jest przede wszystkim wzajemne poznanie, prezentacja zaproszonych bibliotek oraz aktywna wymiana informacji w formie referatów i otwartych dyskusji.

Wszelkie pytania proszę kierować do:
Karoliny Walczyk, kierownik Biblioteki Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadtł tel. +49 6151 420 214; email: walczyk@dpi-da.de
Grażyny Twardak, kierownik Biblioteki Collegium Polonicum, Uniwersytetu Viadrina; tel: +49 335 5534 16 6752 (Niemcy); tel: +48 61 829 6752 (Polska); email: twardak@europa-uni.de

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partnerzy
Partnerzy: Partnerzy zagraniczni: