Polecamy
Barbara Wysmyk PLN

Zapraszamy do zamówienia Plakatu Tygodnia Bibliotek 2017 w formacie PDF, przygotowany do druku w... więcej >

Warsztaty „Standardy obsługi czytelnika, w tym niepełnosprawnego”, 21 czerwca 2017 r., Warszawa

Data dodania: 19.04.2017

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty poświęcone obsłudze różnych grup czytelników, w tym tzw. „czytelników trudnych”, z różnymi niepełnosprawnościami. Warsztaty odbędą się w dn. 21 czerwca 2017 r. w siedzibie Wydawnictwa SBP w Warszawie, ul. Konopczyńskiego 5/7, w godz. 10-15.

Celem zajęć jest zdobycie umiejętności kształtowania właściwych relacji z czytelnikiem, determinujących profesjonalną obsługę informacyjną i budujących poczucie satysfakcji bibliotekarza z wykonywanej pracy. Analizowane będą procesy kreowania relacji interpersonalnych w kontaktach z różnymi grupami czytelników, w tym niepełnosprawnymi, modele obsługi czytelniczej i ich wpływ na wizerunek biblioteki, z uwzględnieniem postaw: asertywności, akceptacji, tolerancji, przeciwdziałania dyskryminacji i uprzedzeniom społecznym. Uczestnicy poznają kryteria podejmowania decyzji w sytuacjach typowych i nietypowych występujących w relacjach z czytelnikami. Wspólnie z trenerem przećwiczą prawidłowe zachowania w konkretnych sytuacjach, występujących w ich pracy.

Trener: dr Rafał Bodarski, trener i konsultant w zakresie psychospołecznych uwarunkowań efektywności pracy; Prodziekan Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (Katedra Pedagogiki Społecznej i Socjologii Edukacji); wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to: 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Uczestnicy warsztatów otrzymają zestaw ćwiczeń.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partnerzy
Partnerzy: Partnerzy zagraniczni: