Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

Warsztaty „Gry planszowe w bibliotece”, 29 września 2017 r., Warszawa

Data dodania: 07.06.2017

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty „Gdy planszowe w bibliotece”, które odbędą się 29 września 2017 r. w siedzibie Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Gocławska 4 w Warszawie. 

Warsztaty mają na celu przybliżenie tematu nowoczesnych gier planszowych, poznanie poszczególnych typów gier, a także wszystkich najważniejszych pojęć związanych z grami planszowymi. Uczestnicy warsztatów nauczą się odróżniać tzw. eurogry od gier typu ameritrash, poznają na przykładach działanie poszczególnych mechanik, a także wyniosą cenną wiedzę na co zwracać uwagę przy zakupie gier planszowych nie tylko do bibliotek, ale również do domów. Warsztaty będą również świetną okazją do wymiany doświadczeń dotyczących wykorzystania gier planszowych oraz organizacji mniejszych spotkań lub większych konwentów w bibliotekach. Będzie mniej teorii, a więcej pracy na grach planszowych każdego typu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników bibliotekarze będą mogli sprawdzić, jak wzbogacenie oferty kulturalnej bibliotek o gry planszowe sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej atrakcyjna, szczególnie dla dzieci i młodzieży oraz rodzin.

Warsztaty poprowadzi Andrzej Januszewski, pasjonat i propagator nowoczesnych gier planszowych, autor wielu artykułów na ten temat (pisze m.in. do „Poradnika Bibliotekarza”), recenzent gier, organizator spotkań przy grach planszowych, m.in. w bibliotekach.

Koszt udziału w warsztatach to 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP).

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP