Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

VIII Kongres Bibliotek Publicznych „Biblioteka twórców! Więcej niż kongres”, 23-24 listopada 2017 r., Łódź

Data dodania: 01.09.2017

23-24 listopada zapraszamy na kolejny – ósmy już – kongres bibliotek publicznych. Tym razem skupimy się na bibliotece, jako miejscu tworzenia, w którym spotykają się i działają ludzie twórczy. Twórz! W bibliotece, dla biblioteki, razem z biblioteką.

Bo biblioteka jest przyjazna twórcom wszelakim. Są to i sami bibliotekarze (w końcu to oni tworzą ofertę biblioteki!), i osoby, które dzielą się tu swoimi pasjami i talentami, jak autorzy, podróżniczki, fotografowie czy mistrzynie rękodzieła. Jak również ci, którzy potrafią stworzyć coś z niczego, przetwarzać stare na nowe albo twórczo rozwijać coraz to nowsze pomysły. Ci, którzy tworzą (lokalną) historię oraz ci, którzy tworzą linijki kodu html, programują roboty i drukują w 3D.

Spotykamy się ponownie w Fabryce Sztuki w Łodzi. Szykujemy jak zwykle ciekawe warsztaty, prelekcje, grywalizację i sesje niekonferencji oraz mnóstwo aktywności w kuluarach (będzie tu można m.in. wypróbować drukarki 3D, sprawdzić, jak nowe technologie pomagają w uczeniu się najmłodszym, przekonać się, jak może działać biblioteczny makerspace).

Zachęcamy do śledzenia stron biblioteki.org i www.kongresbibliotek.org oraz wydarzenia "Biblioteka twórców. Więcej niż kongres" na Facebooku.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP