Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Szkolenie "Prawa autorskie i prawo do wizerunku w fotografii", 18 października 2017 r., Warszawa

Data dodania: 03.10.2017

Szkolenie z zakresu praw autorskich w obszarze fotografii to kompleksowe ujęcie tematu ochrony oraz wykorzystywania aktualnie powstających i archiwalnych fotografii, zarówno w kontekście twórców, jak i postaci bądź obiektów fotografowanych (wizerunek).

Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawy prawne dotyczące prawa autorskiego, dowiedzą się m.in. co to jest wizerunek, jakie fotografie nie są chronione prawem autorskim, jakie są zasady korzystania z fotografii w mediach społecznościowych, jaka jest różnica między fotografią inspirowaną a plagiatem. Szkolenie poświęcone będzie także umowom dotyczącym fotografii (pozyskiwanie zgody na korzystanie z praw osobistych do fotografii, udostępnianie reprodukcji przez muzea, kontakt ze ZPAF-em) oraz odpowiedzialności cywilnej i karnej w sytuacji naruszenia prawa autorskiego.

SBP objęło szkolenie swoim patronatem.

Autorski program szkolenia przygotowany jest przez mec. Marcina Lassotę, adwokata specjalizującego się w prawie autorskim, który od lat współpracuje m.in. z instytucjami kultury, branżą filmową i wydawniczą. Program szkolenia obejmuje omówienie aktualnych przepisów prawa autorskiego oraz analizę przykładów, również z własnej praktyki adwokackiej, m.in. głośnej w środowisku fotograficznym sprawy dotyczącej copyright trollingu i cytatu w fotografii, zakończonej wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 10 czerwca 2016.

Po szkoleniu uczestnicy wiedzą:

  • Jakie prawa może obejmować korzystanie z fotografii
  • Jakie są zasady dotyczące prawa autorskiego w fotografii
  • Jakie przepisy prawa autorskiego odnoszą się do starych fotografii
  • Czym jest dozwolony użytek utworów
  • Co to jest wizerunek w fotografii
  • Na co zwracać uwagę, zawierając umowy dotyczące fotografii
  • Jaka odpowiedzialność cywilna i karna grozi za naruszenie praw do fotografii

Szczegółowy PROGRAM szkolenia: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/papwf4/index.php

Zapraszamy do skorzystania z 10% RABATu na udział w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/papwf4/formularz_pr10.php

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP