Polecamy
49,00 PLN

Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Publikacja zbiorowa Mai... więcej >

Warsztaty introligatorskie: "Pierwsza pomoc w bibliotece, czyli naprawki oprawki", 22 marca 2018 r., Warszawa

Data dodania: 11.01.2018

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty pt.: „Pierwsza pomoc w bibliotece, czyli naprawki oprawki”, które odbędą się w dn. 22 marca 2018 r. w godz. 10-15 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie, ul. Gocławska 4.

Zachęcając czytelników do wypożyczania książek, bibliotekarze z dumą prezentują nowe nabytki na frontowych miejscach wypożyczalni. Jednak na regałach bibliotecznych przechowywanych jest wiele poczytnych tytułów, w oprawach w których występują drobne uszkodzenia. Szkolenie kierowane jest do bibliotekarzy pracujących z książką udostępnianą masowo. Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się oraz sprawdzić w praktyce, jak zadbać o kondycję egzemplarzy, aby mogły długo służyć czytelnikowi.

Prowadząca: dr Agnieszka Biały, adiunkt w Pracowni Ochrony Zbiorów Bibliotecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, nauczyciel akademicki z zakresu ochrony zbiorów bibliotecznych. Naukowo zajmuje się historią rzemiosła introligatorskiego oraz identyfikacją i opisywaniem opraw książkowych. 

Kosztu udziału w szkoleniu wynosi 200 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP) - cena obejmuje materiały szkoleniowe, możliwość konsultacji z trenerem, certyfikat, serwis kawowy.

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP