Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by przede... więcej >

Warsztaty „Ochrona danych osobowych w bibliotece – stan obecny i zmiany po wejściu w życie RODO”, 24 kwietnia 2018 r., Warszawa

Data dodania: 06.02.2018

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na II edycję warsztatów „Ochrona danych osobowych w bibliotece – stan obecny i zmiany po wejściu w życie RODO”, które odbędą się 24 kwietnia 2018 r., w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, ul. Meissnera 5. 

Przedmiotem szkolenia jest ochrona danych osobowych w bibliotece. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób należy przygotować bibliotekę na wejście w życie nowych przepisów. Ogólne rozporządzenie Unii Europejskiej o ochronie danych (RODO) będzie bezwzględnie obowiązywać wszystkie instytucje i firmy w Polsce od 25 maja 2018 roku. Konieczne będzie wprowadzenie zmian w dotychczasowych procedurach ochrony danych osobowych. Podczas szkolenia omówione zostaną najważniejsze z nich, m.in. konieczność powołania Inspektora Ochrony Danych, prowadzenie rejestru czynności przetwarzania, likwidacja GIODO i rejestracji zbiorów w GIODO, rozszerzony obowiązek informacyjny. W części warsztatowej uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób reagować na incydenty bezpieczeństwa, omówione zostaną konkretne przykłady. Warsztaty poprowadzi dr Łukasz Wojciechowski – wykładowca na Wydziale Administracji i Ekonomii w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Informacja o prowadzącym: dr Łukasz Wojciechowski – wykładowca akademicki, szkoleniowiec i przedsiębiorca specjalizujący się w bezpieczeństwie informacji, ochronie danych osobowych i kontroli zarządczej. Prowadzi szkolenia dla instytucji publicznych i firm. Piszę teksty specjalistyczne, naukowe i publicystyczne. Opracowuje i koryguje dokumentację kontroli zarządczej dla instytucji publicznych oraz ochrony danych osobowych dla instytucji publicznych i firm. Jest doradcą w zakresie optymalizowania dokumentacji i wprowadzania efektywnych procedur.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 220 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP) - cena obejmuje materiały szkoleniowe, możliwość konsultacji z trenerem, certyfikat, serwis kawowy.

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP